Samsun Canik'te 10 bin kişiye Yeni Türkiye anlatıldı

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, önemli isimleri halkla buluşturarak yeni Anayasa ve başkanlık sisteminin alt yapısını oluşturduklarını söyledi.

Samsun Canik'te 10 bin kişiye Yeni Türkiye anlatıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, yeni Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda ortaya koyduğu yeni Anayasa ve başkanlık sistemi sürecine katkı sağlamak amacıyla Canik Belediyesi tarafından düzenlenen yeni Türkiye konferanslarında birçok önemli isim Samsunlularla buluştu.

Bugüne kadar 8.'si düzenlenen konferanslara vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem gibi önemli isimler, yaklaşık 10 bin kişiye yeni Türkiye yolunda yeni Anayasa, başkanlık sistemi ve ekonomi gibi konuları anlattı.

YENİ TÜRKİYE, YENİ ANAYASA VE SİSTEM

İlki AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün konuşmacı olarak katıldığı "Yeni Türkiye Yolunda Başkanlık Sistemi" konulu konferansla başlayan Yeni Türkiye Yolunda Konferanslarında, sırasıyla TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop "Yeni Türkiye yolunda Yeni Anayasa", Siyasetçi-Yazar Savcı Sayan, Ülke TV Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci-Yazar Hasan Öztürk, Güneş Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Gazeteci-Yazar Turgay Güler, Yeni Şafak Gazetesi'nden Gazeteci-Yazar Yusuf Ziya Cömert ile Star Gazetesi'nden Gazeteci-Yazar Ahmet Kekeç 07-28 Şubat Süreci'ni anlattı.

ÖNEMLİ İSİMLER VATANDAŞLA BULUŞUYOR

Konferansların 4. serisinde ise Başbakan Başdanışmanı ve Cihannüma Derneği Başkanı Mustafa Şen, "Yeni Türkiye Yolunda Sivil Toplum" konusunu, Cumhurbaşkanı Ekonomi Danışmanı Cemil Ertem "Yeni Türkiye Yolunda Ekonomi" konusunu, AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan "Yeni Türkiye Yolunda Kadın", Sabah Gazetesi Ekonomi Müdürü Şeref Oğuz "Yeni Türkiye Yolunda Ekonomi" ve TBMM İdare Amiri Ahmet Gündoğdu ise "Yeni Türkiye Yolunda Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi ve Gençlik" konusunu Samsunlularla paylaştı. Canik Kültür Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen konferanslar haricinde, STK ziyaretleri ile parti teşkilatlarına yönelik yapılan çeşitli etkinlik ve programlarda vatandaşlarla da biraraya gelen konuşmacılar, 10 bin kişiye Yeni Türkiye'de Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi'nin gerekliliğini anlattı.

KONFERANSLAR DEVAM EDECEK

Demokrasinin yereldeki temsilcilerinin belediyeler olduğunu belirten Genç, "Yerinden dönüşümü sağlayamazsanız baştaki dönüşümü gerçekleştiremezsiniz. Onun için biz belediye olarak 3. bin yılın başında ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni bir anayasa ve Başkanlık Sisteminin birlikte getireceği dönüşümü ve gelişimi bu ilçede tartışmayı başlattık. Kendi alanlarında bilgili, donanımlı, uzman isimleri burada halkımızla buluşturduk. Bugüne kadar düzenlediğimiz 8 konferansımızda ve ayrıca gençlere, STK ve parti teşkilatlarına yönelik düzenlenen etkinliklerde önemli isimleri 10 bin insanımızla buluşturduk ve yeni Türkiye'yi anlattık. Kurtuluş Mücadelesi’nin başladığı Canik Sancağı'ndan, bugün de yeni Türkiye'nin inşasına katkıda bulunmak onur verici. Tıpkı dün Canik Sancağı'ndan başlayan Türkiye'nin kuruluş hikayesi gibi, bugün de yeni Türkiye'nin dönüşümünü Canik'ten ülkemize yayıyoruz. Konferanslarımız bundan sonra da devam edecektir" dedi.

YENİ TÜRKİYE'YE KATKI

Dünyanın değişim ve dönüşümü ile birlikte Türkiye'nin de dönüştüğünü, buna bağlı olarak sistemin de değişmesi gerektiğine vurgu yapan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Belediyeler sadece çöpü toplayan, yol, kaldırım, bina, kentsel dönüşüm yapan kurumlar değildir. Belediyeler, şehirlerin dönüşümü ile birlikte ülkelerin dönüşümüne de katkı sağlayan kurumlardır. Yeni Türkiye'nin yapılanması, altının doldurulması, Yeni Türkiye'nin oluşumu ve inşasına Canik Belediyesi olarak katkı sağlıyoruz. Dünya hızlı bir şekilde gelişiyor ve dönüşüyor. Türkiye de aynı hızla gelişiyor ve dönüşüyor. Dolayısıyla sistemin de aynı hızla dönüşmesi ve gelişmesi için bu tip konferansları düzenliyoruz" diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

1 Fenerbahçe Kulübü: 'Tolga Zengin ve Mustafa Pektemek tahrik etti'

Adana'da ahır yangını

2 Adana'da ahır yangını

Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

3 Derbi, Avrupa basınında manşetlerde

Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

4 Mezun adayları Atatürk'ün huzuruna çıktı

Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

5 Tolga Zengin: 'Sürekli anneme küfür ettiler'

Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

6 Yörükler Anadolu'ya girişin bininci yılı için yola çıktı

Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

7 Beşiktaş taraftarı takımını meşalelerle karşıladı

(ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

8 (ÖZEL) Şenol Güneş'i yaralayan kişi gözaltına alındı

Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

9 Beşiktaşlı taraftarlar, Şenol Güneş içim hastaneye akın etti

Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın

10 Kırıkkale'de öğrenci apartında yangın


SIRADAKİ HABER