HaberlerSamsun örnek şehir olacak

Samsun örnek şehir olacak

Dünya Çevre Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Yeni nesillerin yetişmesi konusunda şehrimizde önemli adımlar atmayı ve Samsunumuzu bu konuda örnek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz' dedi

Samsun örnek şehir olacak

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Karaaslan, ''Amacımız gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak'' dedi.

ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATILDI
Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi: ''Çevreye her zaman duyarlı bir politika izleyen AK Parti'de, 12 Eylül 2015'te yapılan 5. Olağan Kongre’nin ardından Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı ihdas edildi. Başkanlık çatısı altındaki alanlarda gereken çalışmaları hızlı bir şekilde gerçekleştirirken ve çevre ile ilgili politikaları belirlerken hedefimiz, tüm canlı varlıkları önceleyen, ekosistemi bütüncül bir bakış açısı ile değerlendiren, gelecek nesilleri gözeten 'sürdürülebilir yaşam' stratejileri oluşturmaktır.  Samsunumuzda da bu güne kadar çevreyi korumak adına gerek merkezi hükümet gerekse yerel yönetimler tarafından 17 ilçemizin 17'sinde de bir çok proje gerçekleştirildi. Büyükşehir Belediyemizin çok önemli yatırımlarının yanında ilçe belediyelerimiz ilçelerinin potansiyellerini, doğal ve tarihi değerlerini ön plana çıkarmak için çok sayıda proje hayata geçirdiler ve bunlara yenilerini eklemek üzere çalışmalarına devam etmekteler. Geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaşması, koruma kullanma dengesi çerçevesinde yeni projelerin hayata geçirilmesi, bisiklet kullanımının artması, su kaynaklarının korunması, hava kirliliği hatta gürtü kirliliği ile mücadele ve bu mücadeleyi sürdürecek, yeni nesillerin yetişmesi konusunda şehrimizde önemli adımlar atmayı ve Samsunumuzu bu konuda örnek bir şehir haline getirmeyi hedefliyoruz. Bu uygu ve düşüncelerle Samsunlu hemşehrilerimin 5 Haziran Dünya Çevre Günü'nü kutluyorum."

SIRADAKİ HABER
}