Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Art niyetimiz yok

Bakan Kılıç'ın partisinin danışma kurulu toplantısında söylediği 'ben onu Allah'a havale ediyorum' açıklamalarına cevap veren CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Kursağında Cumhuriyet Halk Partisi'nin ekmeği olduğunu Mısır'daki sağır sultan bile biliyor. Benim bu sözümde art niyet aramasın' dedi

CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz: Art niyetimiz yok

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in kendisinin söylediği sözleri eleştirmesine karşılık verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın kendisinin sözlerine cevaben söylediği 'ben onu Allah'a havale ediyorum' açıklamalarına CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, "Sayın Bakanın kursağında Cumhuriyet Halk Partisi'nin ekmeği olduğunu Mısır'daki sağır sultan bile biliyor. Eğer bunu inkar ediyorsa aslını inkar etmiş olur. Biz onun dedesi İlyas Kılıç'ı çok seviyoruz. Kendisi bizim gözbebeğimizdi, partimizin duayen milletvekillerinden bir tanesiydi. O da öyle büyük bir Cumhuriyet Halk Partilinin torunudur. Benim bu sözü söylememde art niyet aramasın" diye konuştu.

İSTATİSTİKLER ORTADA
AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel'in, kendisinin 'kadınların köleleştirilmesi' ile ilgili sözlerini eleştirmesine karşılık olarak Akcagöz, "Biz istatistiklere göre konuşuyoruz. Kadınların köleleşmesiyle ilgili olarak istatistikler ortada. Baktığınızda kendi iktidarları döneminde kadınların çalışma hayatından çekildiğini görüyoruz. Onlar kadınların özgürleştiğini iddia ediyorlar ama bunun tam tersi istatistikler var. Kendi devlet kurumları bunu söylüyor. Kadınlar artık çalışma hayatında daha azlar. O nedenle kadınların köleleşmediğini iddia etmek bizim nezdimizde komik" ifadelerini kullandı.

CHP'DEN SUÇ DUYURUSU
Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar'ın, ilçede faaliyetlerini yürüten ve ruhsatları iptal edilen bir ticari işletmeden 500 bin TL değerinde araç aldıkları iddialarıyla ilgili olarak da CHP'li Tekkeköy Belediyesi Meclis Üyesi Tansu Çıkış ile birlikte basının karşısına çıkan CHP İl Başkanı Akcagöz, "Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının re'sen harekete geçeceğini düşünüyoruz. Ancak biz vatandaşlık görevimizi yerine getiriyor ve Tekkeköy Belediye Başkanı ve tüm sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.

Barış BUDANOĞLUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda revizyon

1 Samsunspor'da revizyon

Samsunun ilk yerli tramvayı test ediliyor

2 Samsun'un ilk yerli tramvayı test ediliyor

Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki

3 Samsunlu genç adam düğünden sonra öyle bir hüsran yaşadı ki...

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına dev operasyon

4 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına dev operasyon!

Samsunda feci kaza Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

5 Samsun'da feci kaza! Hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti

Samsun yolunda faciadan dönüldü

6 Samsun yolunda faciadan dönüldü

Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

7 Samsunspor kulübesinde telefon trafiği

Samsundan önemli uyarı Bu karar balıkçılığı bitirir

8 Samsun'dan önemli uyarı: Bu karar balıkçılığı bitirir

Define merakı sonu oldu

9 Define merakı sonu oldu!

Samsunda kör dövüşü

10 Samsun'da kör dövüşü!