HaberlerBakan Kılıç: Kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz

Bakan Kılıç: Kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, katıldığı bir TV programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğinin altını çizen Bakan Kılıç, 'Terörle aralarına mesafe koyamayanların söyleyecek sözü kalmadı. Biz kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz' ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç: Kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, NTV’de katıldığı programda yaşanan terör saldırılarından, futbolda şiddet olaylarına ve Milli Takımımızın EURO 2016’daki beklentilerine kadar birçok önemli noktada açıklamalarda bulundu.

Vezneciler ve Midyat'taki son saldırılar üzerinden terör olaylarına da değinen Kılıç, şunları kaydetti:

"Öncelikle tüm şehitlerimize ve hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Yaralanan tüm vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. Güvenlik güçlerimizin vatandaşlarımızın güvenliğini sağlamak için yaptığı operasyonlar ciddi anlamda destek gördü.

Aynı kararlılığımızla devam edeceğiz. Aileler çok büyük fedakarlık gösteriyor. Bunun sabrını gösteriyor. Terörle aralarına mesafe koyamayanların söyleyecek sözü kalmadı. Biz kararlı yürüyüşümüze devam ediyoruz."

"HEDEFİMİZ FİNALE ÇIKMAK"

Fransa'da düzenlenecek olan Euro 2016 şampiyonasına da değinen Kılıç, şu ifadeleri kullandı:

Grubumuzda yer alan takımlar güçlü takımlar. Bu anlamda milli takımımızın elinden gelenin en iyisini yapacağına inanıyoruz. Biz takımımıza inanıyoruz. Öncelikli hedef gruptan çıkmaktır. Ümit ediyoruz ki iyi bir sonuçla döneriz. Güvenlik konusunda da Fransa'da yoğun bir çalışma var.

Yoğun bir döneme giriyoruz bu anlamda milli takımımız en iyi mücadeleyi ortaya koyacaktır. Zor bir gruptayız ama neden olmasın? Fatih Hoca ile de konuştuk. Hedefimiz finale çıkmak, buna inanıyoruz."

FUTBOLDA ŞİDDET OLAYLARI

Kılıç, futbolda şiddet olaylarına da şu sözlerle değindi:

"Sadece futbolda değil, basketbolda da bazı sorunlar yaşandı. Bunların hepsine bakılıyor. Statlara meşaleler giriyor. Bunlar engellenecek. Kulüplere ve taraftarlara düşen görevler var.

Kulüp başkanları ve yöneticilerin de sorumluluklarını bilmeleri gerekiyor. Özel güvenliğin yetmediği yerde devreye polis girecek.

Bundan sonra daha sık bir arama olacak. Daha önceden aranmayan noktalar aranacak. Yöneticiler için biz seçildik artık görevimiz bitti gibi bir düşünce yok. Taraftarlarının ve bu camiaya gönül vermiş olan taraftarların da onlardan beklentileri var."SIRADAKİ HABER
}