Çorum'da Keşkek Şenliği

Çorum'un Osmancık ilçesine bağlı Gecek Köyü Muhtarlığı ve Gecek Köyü Derneği tarafından organize edilen 1. Boztepe Keşkek Şenliği ve Piknikte Gecekliler bir araya geldiler.

Çorum'da Keşkek Şenliği

Anadolu’nun birçok bölgesinde düğün, bayramlarda şükür kurbanlarında misafir ağırlamak için yapılan keşkek geleneği Osmancık’ın köyü olan Gecek’te şenlikle yaşatılmaya devam ediyor.
Bu yıl birincisi gerçekleştirilen Gecek Köyü Muhtarlığı ile Gecek Köyü Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği Keşkek Şenliği ve Pikniğine yoğun bir katılım oldu.

Şölen havasında gerçekleştirilen 1. Gecek Köyü Keşkek Şenliği ve Pikniğinde; Çocuklar ve gençler güzel havanın tadını çıkarttı.

Çoğunlukla başka şehirlerde ikamet eden Geceklilerin katılımının yoğun olduğu şenlik ve piknikte bir araya gelmenin keyfi çıkarılarak özlem giderildi. Yemek ikramının ardından Gecek Köyü Muhtarı Sebahattin Karaçay ve Gecek Derneği Başkanı Durmuş Ergin şenlikte piknik yapan aileleri tek tek ziyaret ederek böyle bir buluşmadan memnun olup olmadıklarını sorduklarında, memnuniyetlerini dile getiren ailelerden teşekkür olarak karşılığını aldılar.
Tanışma ve kaynaşmaya vesile oluyor.

Gerçekleştirdikleri Keşkek şenliği ve pikniğin vatandaşlar arasında birlik ve beraberliği güçlendirdiğini ifade eden Gecek Köyü Muhtarı Sebahattin Karaçay, “Köyümüzde, köy düğünlerinde, şükür kurbanlarında ve yağmur dualarında keşkek âdetimiz var. Bu âdetimizi devam ettirmek için bu yıl ilk olarak köyde yaşayan ve gurbette yaşayan köylülerimizi bir araya getirip özlem gidermek için keşkek günü düzenliyoruz. Bu yıl birincisini düzenlediğimiz etkinliğimizi de yoğun bir katılım ile gerçekleştirdik. Bu tür etkinlikler köyümüz halkı ile gurbette yaşayan yakınlarımızı, akrabalarımızı bir araya getiriyor. Tanışmaya ve kaynaşmaya vesile oluyor. Aynı zamanda uzun yıllar köyümüzde yaşamış ve yaşam şartları gereği gurbete çıkmış vatandaşlarımızın da tekrar köyümüze gelmelerine, yakınları ile buluşup özlem gidermelerine vesile oluyoruz. Etkinliğin gerçekleştirilmesinde emeği geçen köy halkına ve katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

1 Samsun'daki silahlı saldırıda ölü sayısı arttı

Samsunsporda planlar alt üst

2 Samsunspor'da planlar alt üst

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

3 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

4 Eski Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan hayatını kaybetti

Samsunspor Sportif Direktörü Zeren Önceliğimiz yabancılar

5 Samsunspor Sportif Direktörü Zeren: ''Önceliğimiz yabancılar''

Samsunda silahlı saldırı 2 ölü, 2 yaralı

6 Samsun'da silahlı saldırı: 2 ölü, 2 yaralı

Özalana güven tam

7 Özalan'a güven tam

 Samsun ekonomisine doping

8 Samsun ekonomisine doping

Samsunsporun rakibi Şanlıurfa

9 Samsunspor'un rakibi Şanlıurfa

Fırsatçıların plakası iptal edilmeli

10 Fırsatçıların plakası iptal edilmeli


SIRADAKİ HABER