Haberler'Türkiye'de Kasıtlı Bir Şekilde Terör Saldırısı Var'

'Türkiye'de Kasıtlı Bir Şekilde Terör Saldırısı Var'

Kurtulmuş, Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki operasyonda şehit düşen Uzman Çavuş Nuh Özdemir'in cenaze törenine katılmak üzere geldiği Samsun Çarşamba Havaalanı'nda, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

'Türkiye'de Kasıtlı Bir Şekilde Terör Saldırısı Var'

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Türkiye'de yaşanan terör olaylarına değinerek şunları dile getirdi:

"Maalesef son derece hain bir plan işliyor. Türkiye'de 20 Temmuz'dan bu yana düğmeye basılmış kasıtlı bir şekilde terör saldırısı var. Bu terör saldırılarını yapanlar ve arkasındaki güçlerin hesapları hiç bir zaman tutmayacaktır. Bunu milletimizin bilmesini isteriz. Tabi ki karşımızda sadece bir terör örgütü yok. Terör örgütünün arkasında onlara her türlü destek sağlayan bir takım karanlık güçlerin, bir takım dış güçlerin olduğunu çok açık bir şekilde biliyoruz. Türkiye bu terör konusunda çok kararlılıkla yoluna devam edecektir. Bizim terörle mücadelemiz, terör örgütü artık hiç bir şekilde faaliyet gösteremeyecek duruma gelene kadar sürdürülecektir. Şehir şehir, kasaba kasaba bu mücadele sürdürülecektir."

"Sivil vatandaşların hak ve hukuku için titizlikle hareket ediliyor"

"Maalesef bu operasyonlarda son derece kalleşçe haince saldırılarla karşılaşıyoruz" diyen Kurtulmuş, şunları kaydetti:

"İnsanlar, gencecik evlatlarımız, askerlerimiz, polislerimiz, korucularımız maalesef yollara döşenen mayınlarla, tuzaklarla ya da keskin nişancı ateşleriyle şehit ediliyor. Ama sonuçta bu mücadele devam edecektir. Milletimiz, sabır ve metanet içinde bu meseleyi karşılıyorlar. Allah sabırlar versin. Bütün şehit ailelerimize bir kez daha baş sağlığı diliyorum. Çok zor bir tablo. Bugün Ordu'nun Akkuş ilçesinde defnedeceğimiz şehidimizin ailesinin acılarının ne kadar büyük olduğunu biliyoruz. Bütün milletimize baş sağlığı diliyorum. İnşallah en kısa süre içerisinde terör örgütü ve arkasındaki sahiplerinin gerekli cevabı alacağı ve Türkiye'nin her yerinin huzur içinde olacağını ümit ediyorum."

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, açıklamanın ardından kara yoluyla Ordu'ya hareket etti.

SIRADAKİ HABER
}