Samsunlu o vekil MHP ile anılamaz

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski milletvekili Ahmet Aydın'ın MHP'li olarak anılmasının kendilerini derinden yaraladığını ve zul kabul ettiklerini belirterek, 'Terörün destekçisi olan hiç kimsenin MHP'li ve Ülkücü olmasının imkanı yoktur' dedi.

Samsunlu o vekil MHP ile anılamaz

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, FETÖ soruşturmasından tutuklanan eski milletvekili Ahmet Aydın'ın MHPli olarak anılmasından duyduğu rahatsızlığı yaptığı yazılı açıklamayla anlattı. Tekin, 15 Temmuz FETÖ ayaklanmasına karşı MHP ve lideri Devlet Bahçeli'nin duruşunun her ülkücünün tereddütsüz arkasından gideceği bir devlet duruşu olduğunu; MHP'nin uzun yıllardır terörist başının Türkiye için ne büyük tehlike olduğunu kamuoyu ile paylaştığını söyledi.

AKP OTOBÜSÜNÜN ÜZERİNDEYDİ

Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü: "2010 yılında yapılan referandumda, MHP Genel Merkezinin 'Hayır' yönünde aldığı ve uyguladığı karara rağmen, eski milletvekili Ahmet Aydın, dönemin Çetinkaya Belediye Başkanı Hadi Sezer ve dönemin Bazlamaç Belediye Başkanı Mehmet Devranlı‘nın Fetullah Gülen’in pensilvanyadan gönderdiği 'Evet' çağrısına uyarak, AKP lehine propaganda yapmışlar, hatta dönemin Başbakanı Sayın Recep Tayip Erdoğan'la birlikte, Samsun Cumhuriyet Meydanında düzenlenen açık hava toplantısında AKP seçim otobüsünün üzerine çıkarak el kaldırmış ve duruşlarını en açık şekilde kamuoyuyla paylaşmışlardır. O dönemki İl Başkanımız Sayın Abdullah Karapıçak’ın konu ve konuya muhatap kişilerle ilgili çok sert bir bildiri yayınlamış olduğu ve devamında yaşanan süreçte şahısların İlkadım Belediyesini ziyaretlerinde Ülkü Ocaklı gençlerin belediye binasının önünde şahaslara yönelik yaptıkları protesto kamuoyunun malumudur" diye konuştu.

AKP'YE GEÇTİ

MHP İl Başkanı Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü: "Bu sürecin sonunda ilgili şahıslar ihraç istemiyle disipline sevkedilmiş ancak disiplin sürece sonuçlanmadan istifa ederek AKP’ye geçmişlerdir. Bu kişiler camiadan uzaklaştırılmış, dışlanmış ve hareketimizle bağı koparılmıştır. Buna rağmen Ahmet Aydın 2011 seçimlerinde genel başkanımızın karşılanması sırasında, liderimize yaklaşarak tokalaşmak istemiş, fakat uzattığı eli genel başkanımız tarafından havada bırakılmış ve Ahmet Aydın’ın MHP ile birlikte anılmayacağının mesajı net bir şekilde verilmiştir.

Yaşanan bu olaylar, o zamanki adıyla Gülen Hareketi, şimdilerde tam karşılığını bulmuş olan adıyla Fetö/PDY törör örgütüne karşı Milliyetçi Ülkücü hareketin bakış açısını ve duruşunu net bir şekilde yansıttığı kanaatindeyim. Hal böyle olunca, son dönemlerde Ahmet Aydın’ın MHP’li vekil olarak basında yer alıyor olması camiamızı derinden yaralamakta, hareketimiz tarafından zul kabul edilmekte ve bu yaklaşımın iyi niyetli bir yaklaşım olmadığını düşünmekteyiz. Terörün destekçisi olan hiç kimsenin MHP’li ve Ülkücü olmasının imkanı yoktur."

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da sevindiren gelişme

1 Samsunspor'da sevindiren gelişme

Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

2 Meteorolojiden Samsun için uyarı! Fırtına geliyor

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

3 Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren son noktayı koydu

Prova Samsunspor'un

4 Prova Samsunspor'un

Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

5 Samsun'da alt geçitte trafik kazası: 1 yaralı

Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

6 Samsunspor ve Gazişehir'in şartları eşit

Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

7 Aynur Aydın: Aleyna Tilki evime geldiğinde sütyen giyiyorum

Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

8 Samsunspor - Atakum Belediyespor maçı canlı yayın

Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

9 Engin İpekoğlu'nun amacı ne?

Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti

10 Pistten çıkan uçağı çıkaracak vinçler Samsun'dan gitti


SIRADAKİ HABER