HaberlerSamsun'da silah ve helikopter sesleri duyarsanız korkmayın!

Samsun'da silah ve helikopter sesleri duyarsanız korkmayın!

Samsun Valiliği 11 ve 12 Ağustos tarihlerinde Sahra Sıhhıye Okul ve Eğitim Merkezi'nde atış eğitimi yapılacağını, 11 Ağustos akşamı da Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın eğitim uçuşu gerçekleştireceğini duyurdu

Samsun'da silah ve helikopter sesleri duyarsanız korkmayın!

Samsun Valiliği yaptığı açıklamayla iki askeri kurumun faaliyetleriyle ilgili bilgi verdi. Yaşanan hassas dönem nedeniyle yanlış anlamaların önüne geçilmek için yapılan açıklamada, jandarmanın atış eğitimi yapacağı, sahil güvenliğin de eğitim uçuşu gerçekleştirileceği kaydedildi.

Valilikten yapılan açıklamada şöyle değildi: "Samsun İl Jandarma Komutanlığı'na tertip edilen 1996/2 tertip Erbaş/Erin alacakları görevlerde kullanacakları silahlarla atış görevleri, Sahra Sıhhiye Okul ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Çok Maksatlı Atış Alanında 11-12 Ağustos 2016 tarihlerinde saat 09:00-16:00 saatleri arasında yaptırılacaktır. Sahil Güvenlik Samsun Hava Grup Komutanlığınca, 11 Ağustos 2016 Perşembe günü saat 20:15 - 21:00 saatleri arasında, (TCSG-508) Helikopter ile Çarşamba-Terme-Çarşamba güzergahında gece eğitim uçuşu icra edilecektir."

SIRADAKİ HABER
}