HaberlerDevlete ve Millete Kin Kustular

Devlete ve Millete Kin Kustular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kendilerine 'akademisyen' diyen bir grup, bir güruh çıkıp alenen terör örgütü yanında saf tutarak devletine ve milletine kin kustu' dedi.

Devlete ve Millete Kin Kustular

Cumhurbaşkanı Erdoğan, akademisyenler tarafından imzalanan bildiriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
'Terör örgütü adına elinize silah alıp kurşun sıkmanızla onun propagandasını yapmanız arasında hiçbir fark yoktur. Bunun düşünce ve ifade özgürlüğüyle bir ilgisi kesinlikle bulunmuyor. Bu ülkenin, bu vatanın birliğine, beraberliğine karşı olan herkes bilsin ki bizim karşımızdadır. Çünkü biz ülkemizde bir şeyin müdafaasını, savunmasını açıkça yapıyoruz.

"HENDEK SİYASETİNE RIZA GÖSTERMEYİZ"

 

Bütün bu olanlar, bildiri imzaları, hadi bunları sineye çektik. Peki kendi ülkesine yabancıları davet etmek neyin nesidir. Bu mandacı zihniyeti biz çok iyi tanıyoruz. Yüzyıl önce bu topraklar dört bir yandan düşman işgaline uğradığında da aynı zihniyet benzer taleplerle arz-ı endam etmişti. Milletimizin istiklaline ve istikbaline sahip çıkması sayesinde bu mandacı zihniyet hüsrana uğramıştı. Dünya üzerinde hiçbir devlet kendi toprak bütünlüğüne yönelik tehditler karşısında sessiz ve hareketsiz kalmaz, kalamaz. Hiçbir ülke kendi vatandaşlarının, hayatlarının, can ve mal güvenliklerinin hendek siyasetiyle, hendekle, bombalı barikatlarla, silahla tehdit edilmesine rıza göstermez.'

SIRADAKİ HABER
}