Giresun'da ilginç olay: Mezarlığı üzerine geçirip...

Giresun'un Espiye ilçesine bağlı Sakarya köyünde 200 yıllık aile mezarlığını üzerine geçirdiği iddia edilen Hüseyin Kılıç, mezarlığa yeni defin yapılmasına izin vermiyor.

Giresun'da ilginç olay: Mezarlığı üzerine geçirip...

Kılıç'ın 2014 yılında ölen yeğeni, vasiyeti üzerine anne ve babasının yanına defnedilmek istendi. Anne ve babasının mezarının yanında açılan kabrine defnedileceği sırada mezarlığa gelen Hüseyin Kılıç, "Burası benim tapulu toprağım" diyerek yeğeninin naaşının defnedilmesine izin vermediği iddia edildi. 

1929 yılında ölen dedeleri Mehmet Kılıç'ın ölmeden önce araziyi aile mezarlığı olarak vakfettiğini belirten 82 yaşındaki torun Mehmet Kılıç, “Dedemiz burayı zamanında vakıf olarak aile mezarlığı yaptırmış. Tapu kadastro geldiği zaman da akrabam Hüseyin Kılıç, 1991 yılında burayı kendi üzerine yazdırmış. Bize de artık burayı kullandırmıyor” dedi.

Hasan Kılıç, “1988 yılında annem vefat etti, buraya defin yaptık, 2001 yılında babam vefat etti buraya defin yaptık. 2014 yılında kardeşim vefat etti vasiyeti üzerine anne ve babamın yanına defnedecektik ama Hüseyin Kılıç cenazeyi defnedeceğimiz sırada gelerek bize 'burası benim tapulu yerim, burada mezar koyulacak yer yok, herkes kendi başının çaresine baksın' dedi. Benim onun yerinde veya toprağında gözüm yok. 91 yılında buradan geçen kadastro buradaki mezarları görerek nasıl tapuya dahil etti? Ben onu anlamak istiyorum” ifadesini kullandı.

2014 yılında vefat eden kardeşini hazırladıkları mezarlığa defnedemediklerini ve gece başka bir yere defnettiklerini vurgulayan Hasan Kılıç, “Kardeşimi ben kendi bahçemize gece karanlıkta lüks lambaları ile beraber defin yaptık. Bize burada eşilmiş mezarımıza koydurmadı. Ben burada kadastronun bu yanlışını düzeltmesini istiyorum ve mezarlığımızı bize tekrar iade etmesini istiyorum. Bugün bizim bir cenazemiz olsa defin yapmaya yerimiz yok. Herkes kendi evinin önüne mezarlık yapmak zorunda olacak” şeklinde konuştu.

Öte yandan, 88 yaşındaki Hüseyin Kılıç konuyla ilgili iddiaları kabul etmezken, açıklama yapmak istemedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

1 Samaras: 'Önümüze bakmalıyız'

Toplumda karşılık bulmak...

2 Toplumda karşılık bulmak...

Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

3 Otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, çok sayıda yaralı

Güç depoladılar

4 Güç depoladılar

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

5 Diyanet İşleri Başkanı Erbaş Malatya'da kanaat önderleriyle bir araya geldi

Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

6 Bakırköy'de kaza; 1'i ağır 3 yaralı

Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

7 Eskişehir'de silahlı saldırı gerçekleştiren şüpheli yakalandı

Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

8 Kontrolden çıkan otobüs eve girdi

Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

9 Şoför kalp krizi geçirdi, otobüs şarampole devrildi: 4 ölü, 34 yaralı

Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı

10 Hırsız dolmuşta görüntülendi evinde yakalandı


SIRADAKİ HABER