Numan Kurtulmuş, imza dağıttı

Memleketi Ordu'da iki gündür inceleme ve açılışlarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Mart ayında Diyarbakır'ın Sur ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit düşen Ordulu Uzman Çavuş Fatih Efiloğlu'nun (25) isminin verildiği ilkokul-ortaokul ile Ünye Anadolu İmam Hatip Lisesi Ek Binasının açılışına katıldı.

Numan Kurtulmuş, imza dağıttı

Açılışa başta şehit babası Mustafa (45), annesi Havva Efiloğlu (43), Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.
'15 Temmuz'un hesabını siz soracaksınız'
Açılışta bir konuşma yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, 15 Temmuz darbe girişimine dikkat çekerek, gençlere seslendi. Kurtulmuş, '15 Temmuz'un hesabını siz soracaksınız' dedi.
Kurtulmuş, şöyle konuştu: '15 Temmuz'da bir çalışıyorsak bugün bin çalışacağız. 15 Temmuz'da bir gayret ediyorsak bugün bin gayret edeceğiz. Bu topraklarda hala kahpelerin burnunu kaldırdığı bir ortam var. Öyle çalışacağız ki, ne bu kahpeler ne de bu kahpelerin arkasındaki güçler bir daha Türkiye için kötülük düşünemeyecek. Eğitim seviyesi yüksek ve ekonomisi daha güçlü bir Türkiye yapabilir miyiz? Allah'ın izniyle yaparız. 15 Temmuz'un hesabını soracak olan sizlersiniz. İnşallah bu hesabı soracak ve inşallah Türkiye'yi çok daha ileriye götüreceksiniz.'
Kurtulmuş'un konuşmasının ardından Şehit Fatih Efiloğlu İlkokulu'nun açılış kurdelesi kesildi. Kurdeleyi şehit babası Mustafa ve annesi Havva, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AK Parti Ordu Milletvekilleri Oktay Çanak, Metin Gündoğdu ve Ergün Taşçı, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar'ın da bulunduğu topluluk birlikte kesti.
Öğrenciler Kurtulmuş'a 'amca' diyerek imza istedi
Bu arada, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Anafartalar İlkokulunu ziyaret etti. Burada okulun semazen ekibi tarafından karşılanan Kurtulmuş, bir sınıfa girerek öğrencilerle sohbet etti. Bir süre dersi dinleyen Kurtulmuş, burada kendisini tanımayan öğrencilerin 'amca' seslenişi ile karşılaştı. Öğrencilerin 'Amca bir imza verir misin?' taleplerini karşılıksız bırakmayan Kurtulmuş, onlara imza dağıttı.


EN ÇOK OKUNANLAR

Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

1 Suriyelilerin yaşadığı eve molotoflu saldırı

Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

2 Alkollü sürücü kırmızı ışıkta duran araçları biçti

Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

3 Küçükçekmece silahlı çatışma çıktı: 1 ölü

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

4 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde zincirleme kaza; 1 yaralı

Yeter ki Samsun'da olsun!..

5 Yeter ki Samsun'da olsun!..

TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

6 TÜKODER Samsun Şube Başkanı Sema Onar Yaktı: 'Yerliye sahip çıkalım'

Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

7 Kırşehir'de aynı anda 40 bin kişi kitap okuyacak

Lösemi hastaları için umut oldular

8 Lösemi hastaları için umut oldular

Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

9 Nevşehir 1. Amatör Lig'de 9. hafta maçları hafta sonunda oynanacak

 Samsun kış turizmine hazır

10 Samsun kış turizmine hazır


SIRADAKİ HABER