Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz'den 'kavşak' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, Tatvan Doğumevi Kavşağına neşter vurduklarını söyledi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Demiröz'den 'kavşak' açıklaması

Demiröz, her yıl ölümlü ve yaralanmalı kazaların olduğu Tatvan Doğumevi Kavşağı için proje ihalesi yapıldığını ve en kısa sürede yapım ihalesinin de yapılacağını ifade etti. Demiröz, 'Son zamanlarda Tatvan Doğumevi Kavşağında büyük kazalar yaşandı. Bunlardan bazıları maalesef ölümlü oldu. Burasının şehirlerarası bir yol ve Tatvan'ın ana giriş noktası olması nedeniyle yoğun bir trafik akışı yaşanıyor. Ayrıca yolun rampa olması, özellikle kış aylarında çok fazla kazanın yaşanmasına sebebiyet veriyor. Bu sorunu çözmek ve yeni kazaların yaşanmaması için yaptığımız girişimler sonucu burada büyük bir kavşak yapılması kararını aldırdık. Adeta ölüm yoluna dönüşen kavşağa neşter vuruyoruz. Proje ihalesi yapılarak en kısa sürede de yapım ihalesine geçilecektir. Maliyeti 30 milyon olan bu önemli yatırımın Tatvan'ımıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.
2016 yılında Bitlis'te ulaştırma alanında yatırımların hız kesmeden devam ettiğini ifade eden Demiröz, '2016 yılında 14 kilometre sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yolu tamamlıyoruz. Bunların içerisinde Tatvan-Ahlat-Adilcevaz, Mutki-Kavakbaşı, Ahlat-Ovakışla, Hizan-Akşar yolları, Hizan geçişi ve Sarıkonak yolları bulunuyor' diye konuştu.
8 Ağustos tünelindeki çalışmaların bittiğini ve trafiğe açıldığını belirten Demiröz, 'Bu tünelimiz tamamlanarak halkımıza hizmet vermeye başladı. 2016 yılında yapılan bu çalışmaların maliyeti 77 milyon TL olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın dediği gibi 'yol medeniyettir' düsturu ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 2002'de sadece 13 kilometre olarak devraldığımız bölünmüş yol miktarını yılsonu itibariyle 141 kilometreye çıkarmış olacağız. Bitlis'imize yatırımlarımız hız kesmeden devam etmektedir. Hemşehrilerimin destek ve dualarıyla Bitlis'e hizmet için geceyi gündüze katarak çalışmaya devam edeceğiz' şeklinde konuştu.


BİTLİS haberleri


EN ÇOK OKUNANLAR

İkisi de tamam

1 İkisi de tamam

Samsunspor Tutu telefon trafiğinde

2 Samsunspor: Tutu telefon trafiğinde

Samsunda bıçaklı kavga 1i ağır 3 yaralı

3 Samsun'da bıçaklı kavga: 1'i ağır 3 yaralı

Samsunda başarı çıtası yükseliyor  Zirveye tırmandı

4 Samsun'da başarı çıtası yükseliyor : Zirveye tırmandı

Vakit az kaldı

5 Vakit az kaldı

2 yabancı 3 yerli transfer

6 2 yabancı 3 yerli transfer

Samsunspor Samsunspor bayramlaştı

7 Samsunspor: Samsunspor bayramlaştı

Samsun Haber Şırnaktan acı haber 3 şehit

8 Samsun Haber: Şırnak'tan acı haber: 3 şehit

Kulüpler anlaşsın hemen imza atarım

9 Kulüpler anlaşsın hemen imza atarım

Samsun Haber Şelalede yüzerken boğulan genç toprağa verildi

10 Samsun Haber: Şelalede yüzerken boğulan genç toprağa verildi


SIRADAKİ HABER