Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Uşak haber: Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı

Uşak haber: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uşak'a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunarak lise ve UTSO binasının açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı
Uşak haber:
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyetin ilk ziyaret durağı Uşak Valiliği oldu. Bakan ve beraberindeki heyet Uşak Valiliği önünde protokol tarafından karşılanırken anı defterine yazdıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu. Uşak'a geliş sebebinin en önemli unsuru olarak açılışı yapılacak olan lise ve Uşaklı sanayicilerle bir araya gelmek olduğunu belirten Bakan Tüfenkci ülke gündemine dair açıklamalarda da bulunarak şunları söyledi; 'Bütün olumsuzluklara, engellemelere rağmen ülkemiz dimdik ayakta durmaktadır. Özellikle son günlerde Dolar'daki oynaklık Türkiye'deki iç dinamiklerden kaynaklı değildir. İç dinamiklere etkisi tabii ki olabilir ama asıl kaynağı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki seçim sonrası ortaya çıkan tablo ve FED'in faiz artırımı beklentisiyle piyasalar tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkan bir tablodur. Hükümet olarak bizlerde bu gelişmeleri dikkatli şekilde izliyoruz. Merkez Bankamızda bu süreçte gerekli tedbirleri alabilecek güçtedir. Bu yükselişten dolayı Türk ekonomisinin etkilenmemesi ve ekonominin normal stabil hale gelmesi için çaba harcıyoruz. Bizler üreterek, çalışarak büyüyeceğiz. Bunun içinde reel sektörde hizmet veren sanayiciye finansmana ulaşması için kolaylıklar sağlayarak, bugün Uşak'ta olduğu gibi birlikte hareket ederek bu sıkıntıları aşmayı hedefliyoruz'.
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet Valilik ziyaretinin ardından Uşak Belesiyesi'ne geçerek Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı da makamında ziyaret ederek kentteki gelişmeler hakkında brifing aldı.
Belediye ziyareti sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan lisenin açılışına geçildi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Bülent Tüfenkci okulun açılış kurdelesini öğrencilere kestirerek burada eğitim görecek olan öğrencilere ve eğitimcilere başarılar diledi.
Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu' nun bir sonraki durağı Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) oldu. UTSO'nun yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Bakan ve beraberindeki heyet UTSO konferans salonunda oda ve hizmetleri hakkında tanıtım filmini izledi. Burada yapılan konuşmaların ardından Uşak vergi rekortmenlerine ödül ve plaketleri verildi.
Bakan Bülent Tüfenkci'nin Uşak ziyareti kentte yapacağı ziyaretlerle ve akşam programı ile devam edecek.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdıEN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı

1 Giresun'da Polis öyle bir uygulama yaptı ki, sürücüler şaştı kaldı.

Güncelleme Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

2 (Güncelleme) Şehir magandalarının silahlı kavgasında yoldan geçen 2 kişi yaralan

Bolu Dağında Bayram yoğunluğu başladı

3 Bolu Dağı'nda Bayram yoğunluğu başladı

Bayram öncesi sürücülere lokum gibi karışılama

4 Bayram öncesi sürücülere 'lokum' gibi karışılama

Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi 1 ölü 3 yaralı

5 Gençlerin kavgasında bıçaklar çekildi: 1 ölü 3 yaralı

Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

6 Boğa hem yolu hem de bayramı şaşırdı

Konyada otomobil kum yığınına çarptı 6 yaralı

7 Konya'da otomobil kum yığınına çarptı: 6 yaralı

Bakan Soylu Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

8 Bakan Soylu: 'Batı bugün terör örgütlerinin arkasından çekilsin Orta Doğu Coğraf

AK Partiden iftar

9 AK Parti'den iftar

İzmirde kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı

10 İzmir'de kamyonetin kasasında 47 göçmen yakalandı


SIRADAKİ HABER