Samsun haber gazetesi

Uşak haber: Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı

Uşak haber: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uşak'a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunarak lise ve UTSO binasının açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı
Uşak haber:
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyetin ilk ziyaret durağı Uşak Valiliği oldu. Bakan ve beraberindeki heyet Uşak Valiliği önünde protokol tarafından karşılanırken anı defterine yazdıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu. Uşak'a geliş sebebinin en önemli unsuru olarak açılışı yapılacak olan lise ve Uşaklı sanayicilerle bir araya gelmek olduğunu belirten Bakan Tüfenkci ülke gündemine dair açıklamalarda da bulunarak şunları söyledi; 'Bütün olumsuzluklara, engellemelere rağmen ülkemiz dimdik ayakta durmaktadır. Özellikle son günlerde Dolar'daki oynaklık Türkiye'deki iç dinamiklerden kaynaklı değildir. İç dinamiklere etkisi tabii ki olabilir ama asıl kaynağı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki seçim sonrası ortaya çıkan tablo ve FED'in faiz artırımı beklentisiyle piyasalar tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkan bir tablodur. Hükümet olarak bizlerde bu gelişmeleri dikkatli şekilde izliyoruz. Merkez Bankamızda bu süreçte gerekli tedbirleri alabilecek güçtedir. Bu yükselişten dolayı Türk ekonomisinin etkilenmemesi ve ekonominin normal stabil hale gelmesi için çaba harcıyoruz. Bizler üreterek, çalışarak büyüyeceğiz. Bunun içinde reel sektörde hizmet veren sanayiciye finansmana ulaşması için kolaylıklar sağlayarak, bugün Uşak'ta olduğu gibi birlikte hareket ederek bu sıkıntıları aşmayı hedefliyoruz'.
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet Valilik ziyaretinin ardından Uşak Belesiyesi'ne geçerek Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı da makamında ziyaret ederek kentteki gelişmeler hakkında brifing aldı.
Belediye ziyareti sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan lisenin açılışına geçildi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Bülent Tüfenkci okulun açılış kurdelesini öğrencilere kestirerek burada eğitim görecek olan öğrencilere ve eğitimcilere başarılar diledi.
Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu' nun bir sonraki durağı Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) oldu. UTSO'nun yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Bakan ve beraberindeki heyet UTSO konferans salonunda oda ve hizmetleri hakkında tanıtım filmini izledi. Burada yapılan konuşmaların ardından Uşak vergi rekortmenlerine ödül ve plaketleri verildi.
Bakan Bülent Tüfenkci'nin Uşak ziyareti kentte yapacağı ziyaretlerle ve akşam programı ile devam edecek.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor Başkanı Tutu istifalarını istedi

1 Samsunspor Başkanı Tutu istifalarını istedi

Karadeniz için yoğun kar uyarısı

2 Karadeniz için yoğun kar uyarısı!

Samsunda yaşanan iğrenç olayda yeni gelişme

3 Samsun'da yaşanan iğrenç olayda yeni gelişme

Samsunda FETÖden gözaltına alınan 4 öğretmen hakkında flaş gelişme

4 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan 4 öğretmen hakkında flaş gelişme

Samsunsporun bitmeyen kabusu

5 Samsunspor'un bitmeyen kabusu!

Samsunspor 288 gündür kazanamıyor

6 Samsunspor 288 gündür kazanamıyor

Samsunspor taraftarı, Seninleyiz Chapecoense dedi

7 Samsunspor taraftarı, 'Seninleyiz Chapecoense' dedi

Benzinin litresi 5 TLyi aşacak

8 Benzinin litresi 5 TL'yi aşacak!

Onlar Samsunun demirci kadınları

9 Onlar Samsun'un demirci kadınları

Zavallı emekli

10 Zavallı emekli...


SIRADAKİ HABER