Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Uşak haber: Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı

Uşak haber: Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Uşak'a gelerek bir takım ziyaretlerde bulunarak lise ve UTSO binasının açılışını gerçekleştirdi.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdı
Uşak haber:
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyetin ilk ziyaret durağı Uşak Valiliği oldu. Bakan ve beraberindeki heyet Uşak Valiliği önünde protokol tarafından karşılanırken anı defterine yazdıktan sonra basın mensuplarına açıklamada bulundu. Uşak'a geliş sebebinin en önemli unsuru olarak açılışı yapılacak olan lise ve Uşaklı sanayicilerle bir araya gelmek olduğunu belirten Bakan Tüfenkci ülke gündemine dair açıklamalarda da bulunarak şunları söyledi; 'Bütün olumsuzluklara, engellemelere rağmen ülkemiz dimdik ayakta durmaktadır. Özellikle son günlerde Dolar'daki oynaklık Türkiye'deki iç dinamiklerden kaynaklı değildir. İç dinamiklere etkisi tabii ki olabilir ama asıl kaynağı Amerika Birleşik Devletleri'ndeki seçim sonrası ortaya çıkan tablo ve FED'in faiz artırımı beklentisiyle piyasalar tarafından satın alınmasıyla ortaya çıkan bir tablodur. Hükümet olarak bizlerde bu gelişmeleri dikkatli şekilde izliyoruz. Merkez Bankamızda bu süreçte gerekli tedbirleri alabilecek güçtedir. Bu yükselişten dolayı Türk ekonomisinin etkilenmemesi ve ekonominin normal stabil hale gelmesi için çaba harcıyoruz. Bizler üreterek, çalışarak büyüyeceğiz. Bunun içinde reel sektörde hizmet veren sanayiciye finansmana ulaşması için kolaylıklar sağlayarak, bugün Uşak'ta olduğu gibi birlikte hareket ederek bu sıkıntıları aşmayı hedefliyoruz'.
Bakan Tüfenkci ve beraberindeki heyet Valilik ziyaretinin ardından Uşak Belesiyesi'ne geçerek Belediye Başkanı Nurullah Cahan'ı da makamında ziyaret ederek kentteki gelişmeler hakkında brifing aldı.
Belediye ziyareti sonrasında Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından yaptırılan lisenin açılışına geçildi. Yapılan konuşmaların ardından Bakan Bülent Tüfenkci okulun açılış kurdelesini öğrencilere kestirerek burada eğitim görecek olan öğrencilere ve eğitimcilere başarılar diledi.
Bakan Tüfenkci ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu' nun bir sonraki durağı Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) oldu. UTSO'nun yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştiren Bakan ve beraberindeki heyet UTSO konferans salonunda oda ve hizmetleri hakkında tanıtım filmini izledi. Burada yapılan konuşmaların ardından Uşak vergi rekortmenlerine ödül ve plaketleri verildi.
Bakan Bülent Tüfenkci'nin Uşak ziyareti kentte yapacağı ziyaretlerle ve akşam programı ile devam edecek.

Bakan Tüfenkci, lise açılışını öğrencilere yaptırdıEN ÇOK OKUNANLAR

MHPnin tavrı net

1 MHP'nin tavrı net

Samsunspora hangi kurum ve iş adamı ne kadar destek oldu

2 Samsunspor'a hangi kurum ve iş adamı ne kadar destek oldu?

Özköylünün zor kararı

3 Özköylü'nün zor kararı

Samsunun Sultan Ahmet ve Eyüp Sultanı olacak

4 Samsun'un Sultan Ahmet ve Eyüp Sultan'ı olacak

Vedat şoku

5 Vedat şoku

Samsunda trafik kazası 5 yaralı

6 Samsun'da trafik kazası: 5 yaralı

İki adam

7 İki adam...

HEDEFTE DENİZLİ VAR

8 HEDEFTE DENİZLİ VAR

 Samsunda FETÖden 21 kişi adliyeye sevk edildi

9 Samsun'da FETÖ'den 21 kişi adliyeye sevk edildi

Samsun SMMMO  Başkanı Kayar Muhasebeciler devletin ücretsiz memuru konumunda

10 Samsun SMMMO Başkanı Kayar: Muhasebeciler devletin ücretsiz memuru konumunda


SIRADAKİ HABER