Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Manisa haber: MHP'li Akçay: 'Kanun değişikliklerinde acele etmemek lazım'

Manisa haber: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, KADEM Kadın Kongresi'nde çok tartışılan 'cinsel istismar' tasarısıyla ilgili tasarının geniş mutabakatla yeniden Meclis'e geleceğini söylemesiyle ilgili olarak konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, benzeri tasarının meclise geldiği takdirde olumlu olarak değerlendiremeyeceklerini ifade etti.

MHP'li Akçay: 'Kanun değişikliklerinde acele etmemek lazım'
Manisa haber:
MHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay Ülkü Ocakları Manisa İl Başkanlığı tarafından Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Sitesi Meclis Salonu Fuayesinde Alparslan Türkeş'in 99'uncu doğum günü nedeniyle açılan fotoğraf sergisine katıldı. Akçay burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.
'Önemli bir mesafe alındı'
AK Parti ve MHP arasında devam eden Anayasa çalışmalarını değerlendiren Akçay, çalışmalarda önemli bir mesafe alındığını belirterek, çalışmaların tamamlandıktan sonra kamuoyuna gereken açıklamaların yapılacağını söyledi. Kamuoyundaki merakın giderileceğini ifade eden Akçay, 'Bu anayasa çalışmaları Türkiye'nin önemli bir ihtiyacını karşılayacaktır. Biz ümit ediyoruz ve bekliyoruz. Yetkilerin ve sorumlulukların açık ve net bir şekilde belirlendiği, cumhurbaşkanı hükümet ilişkisi, cumhurbaşkanı parlamento ilişkisinin daha netliğe ve çizgiye kavuştuğu bir anayasa çalışması olacaktır. İnşallah kısa bir süre içerisinde ortak uzlaşma zeminine kavuşan bu anayasa paketi TBMM'ye ve aziz milletimizin ilgisine ve takdirine sunulacaktır' dedi.
'Tasarı benzer şekilde gelmemeli'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KADEM Kadın Kongresi'nde çok tartışılan 'cinsel istismar' tasarısıyla ilgili tasarının geniş mutabakatla yeniden Meclis'e geleceğini söylemesiyle ilgili olarak Akçay, benzeri tasarının meclise geldiği takdirde olumlu olarak değerlendiremeyeceklerini ifade etti. Toplumda çok büyük tepki uyandıran ve bu tepkileri de keskinleştiren bir düzenlemenin değişik adlar altında yeniden gelmemesini temenni ettiklerini kaydeden Akçay, 'Ama iktidarın ve Adalet Bakanının ifada ettiği gibi bir mağduriyet varsa o mağduriyet nedir, mağdur olan kimdir? Mağdur olan ortaya koyup ve bunun sınırlarını belirleyip bir tezlerini ortaya koysunlar öncelikle. Oldu bitti şeklindeki bir takım önerilere, önergelere sıcak bakmak mümkün değil. Bu tür hukuki değerlendirmelerde ve kanun değişikliklerde acele etmemek lazım. Aynı zamanda Türk Ceza Kanunun amacı içerisinde o esaslarda düzenlenen normlar çerçevesinde bakmak lazım. Hukuku bozmamak gerekir. Burada bize lazım olan en önemli şey hukuktur. Bu hukukun adil ve adaletli olması gerekir. Değerlendirmelerin daha kapsamlı tartışılması gerekir' diye konuştu.

MHP’li Akçay: “Kanun değişikliklerinde acele etmemek lazım”EN ÇOK OKUNANLAR

Türk PDR-Derden yönetmelik tepkisi Eğitim sistemi zarar görecek

1 Türk PDR-Der'den yönetmelik tepkisi: 'Eğitim sistemi zarar görecek'

Samsun Emniyet Müdürlüğüne FETÖ operasyonu

2 Samsun Emniyet Müdürlüğüne FETÖ operasyonu!

Samsun Haber Samsun Atakumda silahlı kavga 1 ölü, 1 ağır yaralı

3 Samsun Haber: Samsun Atakum'da silahlı kavga 1 ölü, 1 ağır yaralı

Samsun Haber Bafra Emniyet Müdürü görevden uzaklaştırıldı

4 Samsun Haber: Bafra Emniyet Müdürü görevden uzaklaştırıldı

SamsunsporTutu, Özköylü zirvesi

5 Samsunspor:Tutu, Özköylü zirvesi

Samsunspor Samsunsporun düzenlediği çekilişte otomobilleri alan olmadı

6 Samsunspor: Samsunspor'un düzenlediği çekilişte otomobilleri alan olmadı

Samsunspor Orta sahada büyük yarış

7 Samsunspor: Orta sahada büyük yarış

Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren Telafisi yok

8 Samsunspor: Sportif Direktörü Coşkun Zeren: 'Telafisi yok'

TFF 1 Ligde 30 haftanın hakemleri belli oldu

9 TFF 1. Lig'de 30. haftanın hakemleri belli oldu

Samsundaki kazada ölen genç arkadaşları tarafından anıldı

10 Samsun'daki kazada ölen genç arkadaşları tarafından anıldı


SIRADAKİ HABER