Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

AK Parti hayırcı çıktı

MHP Samsun Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Erhan Usta, komisyonda toplumun yararına olacak tüm önergelere AK Parti'den hayır cevabı aldıklarını belirterek, 'AK Parti hayırcı çıktı' dedi

AK Parti hayırcı çıktı

MHP Samsun Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Erhan Usta, komisyonlarda millet yararına verdikleri tüm tekliflerin AK Partli üyelerce reddedildiğini söyledi.

Usta, "AK Parti ile siyaset öyle bir hale geldi ki, verdiğimiz önergelerde ve tekliflerde bizim haklı olduğumuzu bilseler dahi ‘Biz şuanda buna karşıyız, bununla ilgili çalışma yapıyoruz, sonra değerlendireceğiz’ diyorlar. Muhalefetin önergesine destek vermek ve kabul etmek yerine daha sonra biz yaptık mantığıyla hareket etmek için önergelerimize hayır diyorlar" diye konuştu.

HEPSİ REDDEDİLDİ
Plan Bütçe Komisyonu'nda ve TBMM Genel Kurulu'nda toplum yararına verdikleri önergelerin reddedidiğini ifade eden MHP’li Usta, “Komisyon görüşmeleri başladığı günden bu yana toplumu ilgilendiren ve toplumun yararına verdiğimiz tüm önergeler AK Parti tarafından reddedildi. Eğitim, din hizmetleri, sivil savunma uzmanlarının tazminatlarının artırılması önergemiz AK Parti tarafından reddedilmiştir. Özel hizmet tazminatlarının 21 puan artırılmasına ilişkin önergemiz AK Parti tarafından reddedilmiştir. Öğretmen ve polislerin 3600 ek gösterge alabilmesi için mücadele ettik. AK Parti çoğunluğuyla reddedildi. Esnaf, çiftçi ve muhtarlarımızın sigorta prim yükünün Hazine tarafından karşılanması teklifimiz AK Parti tarafından reddedildi” dedi.

HAYIRCILARI GÖRÜN
Geçtiğimiz yıl 7 Haziran Genel Seçimleri'nden sonra MHP üzerine oynanan algı operasyonunu hatırlatan Usta, şunları söyledi: "7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti tarafından MHP hayırcı parti olarak bir algı oluşturuldu. Bizler koalisyona karşı olmadığımız gibi koalisyonun kurulması için destek vereceğimizi dahi belirttik. MHP’yi hayırcı olarak lanse eden AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara geldi fakat şimdi muhalefetin önergelerine kendileri hayır diyor. Halkımız kimin hayırcı olduğunu görmesi gerek. Siyaset maalesef bu kadar çirkin bir hale geldi. Halbu ki biz hükümetin toplum yararına olduğunu gördüğümüz önergelerine destek verdiğimiz gibi bunu açıklıyoruz da. MHP olarak Hazine'nin aylık işçi başına 100 TL destek vermesini desteklediğimizi de kamuoyunu açıkladık."

YANLIŞ SİYASET
AK Parti Hükümeti'nin muhalefeti dahi dinlemeye tahammül edemediğini ifade eden Usta, “Geçmiş dönemlerde kurulan koalisyon hükümetlerinde her zaman muhalefetin de önergeleri dinlendi ve kabul görülenler oldu. Şimdi ise muhalefeti dinlenmeye dahi tahammül edemeyecek durumdalar. Biz Allah bir desek buna hayır diyecek durumdalar. Yanlış siyaset anlayışları var. Uzlaşmacı değiller. Halbu ki Meclis'te sadece hükümet yok. Onların aklına gelmeyip bizlerin aklına gelen çok önergeler var. Bunlar topluma ve ülkeye faydalı önergeler. Verdiğimiz önergeler illaki para harcamaya yönelik değil. Bir çoğu kamuya gelir sağlayıcı, iktisadi hayatı rahatlatıcı önergeler. Onlara dahi hayır diyorlar” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

2 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

3 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

4 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

6 Parkta oturan opera sanatçısı silahlı saldırıya uğradı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

7 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Lovelette kahkaha tufanı

8 Lovelet'te kahkaha tufanı

Zonguldakta amatör maçta tekme tokat kavga

9 Zonguldak'ta amatör maçta tekme tokat kavga

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

10 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar


SIRADAKİ HABER