AK Parti hayırcı çıktı

MHP Samsun Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Erhan Usta, komisyonda toplumun yararına olacak tüm önergelere AK Parti'den hayır cevabı aldıklarını belirterek, 'AK Parti hayırcı çıktı' dedi

AK Parti hayırcı çıktı

MHP Samsun Milletvekili ve Plan Bütçe Komisyon Üyesi Erhan Usta, komisyonlarda millet yararına verdikleri tüm tekliflerin AK Partli üyelerce reddedildiğini söyledi.

Usta, "AK Parti ile siyaset öyle bir hale geldi ki, verdiğimiz önergelerde ve tekliflerde bizim haklı olduğumuzu bilseler dahi ‘Biz şuanda buna karşıyız, bununla ilgili çalışma yapıyoruz, sonra değerlendireceğiz’ diyorlar. Muhalefetin önergesine destek vermek ve kabul etmek yerine daha sonra biz yaptık mantığıyla hareket etmek için önergelerimize hayır diyorlar" diye konuştu.

HEPSİ REDDEDİLDİ
Plan Bütçe Komisyonu'nda ve TBMM Genel Kurulu'nda toplum yararına verdikleri önergelerin reddedidiğini ifade eden MHP’li Usta, “Komisyon görüşmeleri başladığı günden bu yana toplumu ilgilendiren ve toplumun yararına verdiğimiz tüm önergeler AK Parti tarafından reddedildi. Eğitim, din hizmetleri, sivil savunma uzmanlarının tazminatlarının artırılması önergemiz AK Parti tarafından reddedilmiştir. Özel hizmet tazminatlarının 21 puan artırılmasına ilişkin önergemiz AK Parti tarafından reddedilmiştir. Öğretmen ve polislerin 3600 ek gösterge alabilmesi için mücadele ettik. AK Parti çoğunluğuyla reddedildi. Esnaf, çiftçi ve muhtarlarımızın sigorta prim yükünün Hazine tarafından karşılanması teklifimiz AK Parti tarafından reddedildi” dedi.

HAYIRCILARI GÖRÜN
Geçtiğimiz yıl 7 Haziran Genel Seçimleri'nden sonra MHP üzerine oynanan algı operasyonunu hatırlatan Usta, şunları söyledi: "7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti tarafından MHP hayırcı parti olarak bir algı oluşturuldu. Bizler koalisyona karşı olmadığımız gibi koalisyonun kurulması için destek vereceğimizi dahi belirttik. MHP’yi hayırcı olarak lanse eden AK Parti, 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara geldi fakat şimdi muhalefetin önergelerine kendileri hayır diyor. Halkımız kimin hayırcı olduğunu görmesi gerek. Siyaset maalesef bu kadar çirkin bir hale geldi. Halbu ki biz hükümetin toplum yararına olduğunu gördüğümüz önergelerine destek verdiğimiz gibi bunu açıklıyoruz da. MHP olarak Hazine'nin aylık işçi başına 100 TL destek vermesini desteklediğimizi de kamuoyunu açıkladık."

YANLIŞ SİYASET
AK Parti Hükümeti'nin muhalefeti dahi dinlemeye tahammül edemediğini ifade eden Usta, “Geçmiş dönemlerde kurulan koalisyon hükümetlerinde her zaman muhalefetin de önergeleri dinlendi ve kabul görülenler oldu. Şimdi ise muhalefeti dinlenmeye dahi tahammül edemeyecek durumdalar. Biz Allah bir desek buna hayır diyecek durumdalar. Yanlış siyaset anlayışları var. Uzlaşmacı değiller. Halbu ki Meclis'te sadece hükümet yok. Onların aklına gelmeyip bizlerin aklına gelen çok önergeler var. Bunlar topluma ve ülkeye faydalı önergeler. Verdiğimiz önergeler illaki para harcamaya yönelik değil. Bir çoğu kamuya gelir sağlayıcı, iktisadi hayatı rahatlatıcı önergeler. Onlara dahi hayır diyorlar” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da yıkım!

1 Samsunspor'da yıkım!

Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

2 Samsunspor - Denizlispor maçı canlı anlatım

Haberaks TV canlı yayınlayacak

3 Haberaks TV canlı yayınlayacak

Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

4 Samsunspor maçından sonra taraftarlar birbirine girdi

Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

5 Samsunlular Dernek Başkanı'nın oğlu silahla yaralandı

Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

6 Samsun'da şafak operasyonu, çok sayıda gözaltı...

Samsunpor'a çılgın prim...

7 Samsunpor'a çılgın prim...

15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

8 15 CHP milletvekili İyi Parti'ye geçiyor! İşte o isimler

Samsun'a yeni hastane

9 Samsun'a yeni hastane

Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu

10 Samsunspor - Denizlispor maçı ilk 11'i belli oldu


SIRADAKİ HABER