HaberlerAK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: 'Milleti ayrıştıramazlar'

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: 'Milleti ayrıştıramazlar'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, referandum sürecinde Türkiye'yi fikren bölmeye çalışacak güçlerin başarılı olamayacağını belirterek, ''Halk neyin ne olduğunu ve neyi amaçladıklarını iyi gördü. Et-tırnak gibi birbirine yapışmış bir milleti ayrıştıramazlar'' dedi

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: 'Milleti ayrıştıramazlar'

AK Parti Samsun İl Başkanı Muharrem Göksel, referandum sürecinde toplumu 'Evetci' veya 'Hayırcı' olarak ayrılması için çalışacak güçlerin olabileceğini söyleyerek, ''Aklını kiraya vermiş insanlar, evet veya hayır diyen insanlara çeşitli linçler gerçekleştirmeye çalışabilirler ama Türkiye bundan sonra bunları yemez ve yutmaz'' ifadelerini kullandı.

SÖYLEMLERİMİZ
BİRLEŞTİRİCİ OLACAK
AK Parti'nin amacının toplumun her kesimine hitap etmek ve bir araya getirmek olduğunu kaydeden Göksel ,''Aslında 15 Temmuz bize bir bilinç verdi. 7 Ağustos Yenikapı Mitingin'de milli bir duruş ortaya kondu. AK Parti Türkiye'deki her kesimi birleştirmeye çalışıyor, kimse ayrıştırdığımızı iddia edemez. Aklını kiraya vermiş insanlar, evet veya hayır diyen insanlara çeşitli linçler gerçekleştirmeye çalışabilirler ama Türkiye bundan sonra bunları yemez ve yutmaz. Beraberliğini de bozdurmaz. Bu süreçte Anayasa değişikliğiyle ilgili yalanlara da kanmaz. Tek adamlıkmış, padişahlıkmış, halifelikmiş gibi bir sürü aslı olmayan şeyler yükleniyor. Rejimle problemimiz yok, yönetim şeklini değiştirmek istiyoruz. Herkes çalışsın, Cumhurbaşkanı adayı olsun. Girsinler seçimlere. Türkiye'yi bölmek isteyenler referandum sürecini milleti ayrıştırmak için kullanacaklardır. Ancak milletimiz artık böyle yalanlara inanmaz. Çünkü halk neyin ne olduğunu ve neyi amaçladıklarını iyi gördü. Et-tırnak gibi birbirine yapışmış bir milleti ayrıştıramazlar. Biz kampanyalarımızda söylemlerimizi birleştirici ve olumlu kullanacağız ki onları doğru yönlere sevkedelim'' diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}