Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Konya haber: AK Parti Konya'dan seçmen listesi ve üniversiteli seçmen uyarısı

Konya haber: AK Parti Konya İl Başkanlığı, 16 Nisan'da yapılacak Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için sürecin başladığı hatırlatılarak, seçmen listelerinin de 18 Şubat Perşembe günü askıya çıktığı ifade edildi.

AK Parti Konya'dan seçmen listesi ve üniversiteli seçmen uyarısı
Konya haber:
16 Nisan Pazar günü yapılacak olan Anayasa Değişikliği Halk Oylaması için yasal süreç başladı. AK Parti Konya İl Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, seçmen listelerinin 18 Şubat Perşembe günü muhtarlıklarda askıya çıktığı hatırlatıldı. 16 Nisan'daki referandumda oy kullanabilmek için vatandaşların 26 Şubat'a kadar muhtarlıklarda askıya çıkarılan listelerden isimlerini kontrol etmeleri uyarısında bulunan İl Başkanlığı, listelerde isimleri olmayan vatandaşların ilçe nüfus müdürlüklerine başvurmalarını istedi. Vatandaşın söz konusu başvuru sırasında su, telefon, doğalgaz, telekom abonelik sözleşmesi veya faturalardan birini yanında bulundurması gerektiğinin altı çizildiği açıklamada, 'İlçe nüfus müdürlüklerine yaptığınız adres değişikliğine ilişkin belge ve ekleri oturduğunuz ilçe seçim kuruluna teslim edilmesi gerekiyor' denildi.

'Üniversiteli seçmene oy uyarısı'
AK Parti Konya İl Teşkilatı, Konya'da öğrenim gören üniversiteli öğrenciler için de uyarılarda bulundu. Yapılan açıklamada, 16 Nisan Pazar günü referandumda üniversite öğrencilerinin oy kullanmak için memleketlerine gitmelerine gerek olmadığı belirtilerek, 'Öğrenci işlerinden belgeni al, yurtta ya da evde kaldığını gösterir belge ile (kira sözleşmesi - fatura) nüfus cüzdanınızın aslı ve bir adet fotokopisini alarak ikamet ettiğiniz ilçe nüfus müdürlüklerine gidin. Yurt ya da ev adresinizi asıl ikamet adresi olarak kaydettirin. İl ve ilçe nüfus müdürlüklerinden adres değişiklik belgesi ile 18 - 26 Şubat tarihleri arasında İl veya ilçe Seçim Kurulu'na başvurduktan sonra oyunuzu üniversitenizin bulunduğu il veya ilçede kullanabilirsiniz' ifadelerine yer verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haber Samsunda sağlık çalışanına son görev

1 Samsun Haber: Samsun'da sağlık çalışanına son görev

Samsun Haber Samsunun saklı cenneti ziyaretçilerini bekliyor

2 Samsun Haber: Samsun'un saklı cenneti ziyaretçilerini bekliyor

Samsunspor Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

3 Samsunspor: Samsunsporlu futbolculardan eşek şakası

Samsun Haber Emine Erdoğan Samsuna geliyor

4 Samsun Haber: Emine Erdoğan Samsun'a geliyor

Perşembenin gelişi

5 Perşembenin gelişi...

Samsunspor Statta son durum

6 Samsunspor: Statta son durum

Samsunspor Berkay Polata 3 maç ceza

7 Samsunspor: Berkay Polat'a 3 maç ceza

Necdet Uzun ile gündemin ötesi

8 Necdet Uzun ile gündemin ötesi

Samsunspor Bitsin artık bu çile

9 Samsunspor: Bitsin artık bu çile

Samsun Haber Samsunda yaban hayat fotokapanla görüntülendi

10 Samsun Haber: Samsun'da yaban hayat fotokapanla görüntülendi


SIRADAKİ HABER