Erzurum haber: AK Parti Erzurum İl Teşkilatı referandum çalışmaları

Erzurum haber: 16 Nisan tarihinde yapılacak olan Halk Oylaması öncesinde mahalle mahalle sokak sokak gezerek Anayasa değişikliğinin gerekçelerini anlatan Adalet ve Kalkınma Partisi Erzurum İl Teşkilatı yönetim kurulu esnaf gezileriyle birlikte gençlere de ulaşma hedefinde.

AK Parti Erzurum İl Teşkilatı referandum çalışmaları

Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, İl Başkanı Mehmet Emin Öz ve yönetim kurulu üyeleri ilk olarak Yakutiye Gençlik Merkezi'ne giderek burada gençlerle sohbet etme imkanı buldular. İl Başkanı Mehmet Emin Öz'ün yakın siyasi tarih ile ilgili yaptığı mini konferansta gençlere geçmiş dönem yaşanılan yanlışlıklar ve Türkiye gerçeği anlatıldı. Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fuat Taşkesenligil ve Yakutiye Gençlik Merkezi Müdürü Zülküf Yılmaz'da eşlik etti. Katılımcı gençlerin ilgiyle takip ettiği konferansta Başkan Öz, referandumda Evet tercihinin önemine değindi. Öz, bilhassa yakın siyasi tarihin bilinmesiyle Ak Parti'nin hedeflerinin daha iyi anlaşılabileceğini söyledi. Öz, '1990 sonrası doğan gençlerimizin yakın siyasi tarihte yapılan haksızlıkları çok iyi analiz etmeleri gerekir. Bir gecede faiz oranlarının yüzde 1000'lere çıktığı Türkiye'de ekonominin faiz lobilerine hizmet ettiğini bilmezseniz, sizin için Evet yada hayır'ın bir anlam ifade etmesini bekleyemeyiz. Bugünkü mücadelemiz faiz lobilerine karşıdır. Tam bağımsızlığımızı 15 Temmuz tarihinde elde ettiğimiz için Türkiye'yi vesayet altına alan dış mihrakların kudurmalarına şahitlik ediyoruz' dedi.
ÖZ; TÜRKİYE UYANIŞTA
Geçtiğimiz günlerde Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ın basına yaptığı açıklamada 'Osmanlı devleti yıkılmış bir devlet değil, durdurulmuş bir medeniyettir' sözlerine de atıfta bulunan Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 'Bu bir vakadır. Hiç kimse Osmanlı medeniyetini inkara kalkışmasın. Yüzyıllarca Dünyanın dörtte üçüne hiçbir karışıklık yaşatmadan özgürlüklere müdahale etmeden hükmeden bir devletten bahsediyoruz. Türkiyemiz artık Cumhuriyet rejimi ile dünyada söz sahibi olabilmenin mücadelesine düşmüştür. Rejim değişikliği iddiasında bulunanlar bilsinler ki Türkiye Cumhuriyetinin yönetim şekli Cumhuriyettir. Fakat Osmanlı'nın mirasını bilip onun medeniyetini yaşatmakta bizim vazifemizdir. Gençlerimiz sandığa gitmeden önce mutlak surette tarihini çok iyi analiz etmelerini öneriyorum. Bunun yolu sanal ortamda arama motorlarında yanlış bilgilerle değil kitaplarla mümkündür. Bugün gençlerimiz tarihimizi iyi bilmiş olsalardı. Referandum çalışmalarına gerek bile duyulmadan yüzde 95 oy almamız mümkün olurdu' diye konuştu.
PALERİUM ESNAFINDAN EVET DESTEĞİ
AK Parti il yönetimi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Eyüp Tavlaşoğlu, daha sonra cumhuriyet Caddesi'nde bulunan Palerium Alış Veriş Merkezi'ne giderek esnafla buluştu. Esnaf ile görüşme öncesinde AVM Müdürü Musa Keskin'i ziyaret eden il yönetimi esnafın sorunları hakkında bilgi aldı. Esnaf tarafından ilgiyle karşılanan il yönetimi ve Tavlaşoğlu'nun bir saati aşan esnaf gezisinde esnafın Evet desteğinden memnuniyetini gizlemeyen İl Başkanı Mehmet Emin Öz, 16 Nisan sonrasında sorunların çözümünün çok daha kolay olacağının sözünü verdi. Çok başlılığın bitmesinin birçok sorunun çözümünde önemli olduğuna değinen il başkanı Öz, 'Çok başlılık ve yamalı bohça haline gelen 1982 Anayasasının gündemden çıkarılması artık zorunlu hale gelmiştir. Bu değişiklik için geç bile kalınmıştır. Dolayısıyla 16 Nisan'da herkesin sandığa giderken mutlak surette bunu gözardı etmemesi gerekmektedir. Gelişmiş ülkelerdeki yönetim şekillerine bakarak bile buna imkan sağlamak mümkündür' şeklinde konuştu.

AK Parti Erzurum İl Teşkilatı referandum çalışmalarıEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

2 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

3 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

4 Samsunspor'a ceza kapıda

11 dakikalık resital

5 11 dakikalık resital

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

6 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

7 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Ayite sürprizi kötü bitti

8 Ayite sürprizi kötü bitti

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

9 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Hop oturup hop kalktı

10 Hop oturup hop kalktı


SIRADAKİ HABER