HaberlerMHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'MHP'yi bitirmeye kimsenin gücü yetmez'

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'MHP'yi bitirmeye kimsenin gücü yetmez'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçen Aytun Çıray'ın, 'MHP diye bir parti artık yok' açıklamasına tepki gösterdi. Tekin, 'MHP her zamankinden daha güçlü ve MHP'yi bitirmeye kimsenin gücü yetmeyecek' dedi

MHP Samsun İl Başkanı Tekin: 'MHP'yi bitirmeye kimsenin gücü yetmez'

MHP Samsun İl BaşkanıTaner Tekin, CHP'den istifa edip İYİ Parti'ye geçen Aytun Çıray’ın “MHP diye bir parti artık yok” açıklamasını eleştirdi. Konuyla ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de grup toplantısında açıklama yaptığını belirten Başkan Tekin, MHP’yi bitirmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini dile getirerek, Çıray hakkında ise “Kapı kapı, parti parti dolaşan biri” yorumunda bulundu.

MİLYONLARCA ÜLKÜCÜSÜ

MHP’nin 48 yıllık şerefli bir parti olduğunu ifade eden Başkan Tekin, “Kapı kapı, parti parti dolaşmış, çizgisi ve siyasal anlamda duruşu olmayan birinin, 48 yıllık şanlı ve şerefli bir siyasi partiye ‘bitti’ deme gibi bir haddi ve hakkı yok. MHP’nin bitmesini, Türk milletine düşman olan tüm kesimler dört gözle bekliyor ancak MHP, bu beklentisi olanların hayallerini hep yıktı. Allah’ın izni ve milletimizin teveccühüyle MHP her zamankinden daha güçlü. MHP’yi bitirmeye de kimsenin gücü yetmeyecek. Hele hele HDP sempatizanı olan ve ne olduğu belli olmayan bir siyasi partinin içinde olan birinin bunu söylemesi manidar. Türk milleti son 3 yılda Türkiye’de yaşanılan gelişmeleri yakından takip ediyor. Türk milletinin gözlerinin önünde yaşanan gelişmelerde MHP’nin ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. ‘Önce ülkem ve milletim, sonra partim’ diyen bir genel başkanımız ve bu anlayışa uygun hareket eden milyonlarca ülkücüsü olan bir partinin bitmesi mümkün değil” ifadelerini kullandı.

Zeynep Irmak ÖCAL

SIRADAKİ HABER
}