Samsun Haber: İhracatın lokomotifi Samsun

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Şehrimizin ihracat rakamları her geçen gün artıyor. İhracatımızdaki bu istikrarlı ve sürekli artış, bize Samsun'un bölgenin lokomotifi olduğunu gösteriyor' dedi.

İhracatın lokomotifi Samsun

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2017 ekim ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı. Buna göre, Samsun ekim ayı ihracatı geçen aya göre yüzde 34 artışla 47 milyon 150 bin dolar olarak gerçekleşti. İhracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 67 artış gösterdi.

REKOR KIRMAYA DEVAM

Samsun'un ihracat rakamlarının her geçen gün arttığını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, "İhracatımızdaki bu istikrarlı ve sürekli artış bize şehrimizin bölgenin lokomotif illerinden biri olduğunu gösteriyor. Kısa ve orta vadede katma değeri yüksek, ileri teknoloji sanayi yöntemleriyle her sektörde ihracat rekorları kırmaya devam edeceğimize inanıyorum" dedi.

YETERLİ GÖRMÜYORUZ

Samsun’da su ürünleri, otomotiv endüstrisi, medikal ve makine sektörü, çelik, elektrik-elektronik sektörleri ile savunma ve havacılık sanayisinde yaşanan artışın umut verici olduğuna dikkat çeken Kurt, "Samsun Türkiye ortalamasının iki katından fazla büyüme gösterdi. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Samsun’un potansiyelinin daha fazla olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yılın bu döneminde 290 milyon dolar ihracat yapılmışken bugün itibariyle 385 milyon doları geçtik. Samsun’da otomotiv endüstrisinin, medikal organize sanayi bölgesine yapılan yatırımlarla medikal ve makine sektörünün ve balıkçılık sektöründeki atılımların önümüzdeki yıllarda karşılığını alarak bu sektörlerde ihracat rakamlarını katlayarak artıracağız" ifadelerine yer verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

1 Samsun'da futbol sahalarında görülmemiş olay

Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

2 Samsun Diş Hastanesi'nden Türkiye'de bir ilk

Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

3 Samsunspor Teknik Direktörü Durmuş: 'Hakem 3 puanımızı çaldı'

Boluspor taraftarından büyük ayıp

4 Boluspor taraftarından büyük ayıp

Samsunspor'a ceza kapıda

5 Samsunspor'a ceza kapıda

11 dakikalık resital

6 11 dakikalık resital

Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'

7 Sportif Direktör Zeren: 'Abdulkadir Bitigen bu yarayı bilerek verdi'

Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

8 Kızılırmak'ta kaybolan gencin cesedine ulaşıldı

Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

9 Devletin güler yüzü Selin Kaymakam

Ayite sürprizi kötü bitti

10 Ayite sürprizi kötü bitti


SIRADAKİ HABER