Samsun Haber: İhracatın lokomotifi Samsun

Samsun Haber: AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 'Şehrimizin ihracat rakamları her geçen gün artıyor. İhracatımızdaki bu istikrarlı ve sürekli artış, bize Samsun'un bölgenin lokomotifi olduğunu gösteriyor' dedi.

İhracatın lokomotifi Samsun

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), 2017 ekim ayına ilişkin ihracat verilerini açıkladı. Buna göre, Samsun ekim ayı ihracatı geçen aya göre yüzde 34 artışla 47 milyon 150 bin dolar olarak gerçekleşti. İhracat, geçen yılın aynı dönemine oranla yüzde 67 artış gösterdi.

REKOR KIRMAYA DEVAM

Samsun'un ihracat rakamlarının her geçen gün arttığını ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, "İhracatımızdaki bu istikrarlı ve sürekli artış bize şehrimizin bölgenin lokomotif illerinden biri olduğunu gösteriyor. Kısa ve orta vadede katma değeri yüksek, ileri teknoloji sanayi yöntemleriyle her sektörde ihracat rekorları kırmaya devam edeceğimize inanıyorum" dedi.

YETERLİ GÖRMÜYORUZ

Samsun’da su ürünleri, otomotiv endüstrisi, medikal ve makine sektörü, çelik, elektrik-elektronik sektörleri ile savunma ve havacılık sanayisinde yaşanan artışın umut verici olduğuna dikkat çeken Kurt, "Samsun Türkiye ortalamasının iki katından fazla büyüme gösterdi. Ancak biz bunu yeterli görmüyoruz. Samsun’un potansiyelinin daha fazla olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz yılın bu döneminde 290 milyon dolar ihracat yapılmışken bugün itibariyle 385 milyon doları geçtik. Samsun’da otomotiv endüstrisinin, medikal organize sanayi bölgesine yapılan yatırımlarla medikal ve makine sektörünün ve balıkçılık sektöründeki atılımların önümüzdeki yıllarda karşılığını alarak bu sektörlerde ihracat rakamlarını katlayarak artıracağız" ifadelerine yer verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

1 Samsunspor'da gizemli aday ortaya çıktı... Vazgeçtiler

Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

2 Samsun'da Deniz Ceylan'ın duruşması karıştı

AK Parti Samsun İl Başkanı belli oldu

3 AK Parti Samsun İl Başkanı belli oldu

Son prova Samsunspor'un

4 Son prova Samsunspor'un

AK Parti Samsun İl Başkan Adayları Külliye'de

5 AK Parti Samsun İl Başkan Adayları Külliye'de

Samsunspor'a ceza kapıda

6 Samsunspor'a ceza kapıda

İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

7 İpekoğlu şaka yapmış... Vali bey söz verdi

Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

8 Samsun'da 4 milyon TL'lik proje hayata geçti

Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

9 Samsunspor'da Gökay tamam diğerleri sırada

Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha

10 Başkan Taşçı'dan Samsunspor'a 140 Bin TL daha


SIRADAKİ HABER