HaberlerTekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Asıl engel zihinlerdedir'

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Asıl engel zihinlerdedir'

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Her bireyin herhangi bir nedenden dolayı vücudunda ve uzuvlarında bir kayıp veya sakatlık oluşabilir. Asıl olan zihinlerdeki engelleri ortadan kaldırmaktır' dedi.

Tekkeköy Belediye Başkanı Togar: 'Asıl engel zihinlerdedir'

Tekkeköy Belediye BaşkanıHasan Togar, 3 Aralık Dünya Engelliler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Mesajında, engelsiz bir Tekkeköy için dur durak bilmeden çalıştıklarının ifade eden Başkan Togar, “İnsanoğlunun başına neyin ne zaman geleceği belli olmuyor. Bugün sağlıklı olan her birey kendisinin bir engelli adayı olduğunu asla unutmamalı. Yarın kaza, hastalık gibi herhangi bir nedenden dolayı biz de engelli olabiliriz. Bunu asla ve asla unutmamalıyız. Çevremizdeki bedensel ve zihinsel farklılıkları fark edip ortadaki sorunları kaldırmak için çaba sarf etmeliyiz" dedi.

ENGELSİZ TEKKEKÖY

Tüm insan yaşamına asıl engelleri yine insanların koyduğunu ve işe zihindeki engelleri kaldırarak başlamak gerektiğini ifade eden Başkan Togar, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Engellilerin sorunları ailelerinin, çevrenin, toplumun, kısacası tüm insanlığın ortak sorunudur. Bu nedenle engellilerin normal bir hayat sürmeleri, toplumsal hayata katılımlarının artırılması, yaşam standartlarının yükseltilerek, toplumda hak ettikleri yeri almaları, aynı zamanda çağdaş toplum anlayışının da bir gereğidir. Biz de üzerimize düşen görevleri yaparak ilçemizdeki parkların, yolların, kaldırımların engelli vatandaşlarımıza uygun standartlara kavuşturmak için gerekli çalışmaları planlıyoruz. Her yaptığımız ve
yapacağımız hizmetimizde, projemizde engelli vatandaşlarımızın durumunu düşünerek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Amacımız, ilçemizdeki engelli vatandaşlarımıza engel olacak tüm engelleri en kısa sürede ortadan kaldırarak engelsiz bir Tekkeköy oluşturmaktır.”

SIRADAKİ HABER
}