Ladik Belediye Başkanı Özbalcı: 'Daha duyarlı olalım'

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 'Engelli olmak bir kusur olarak görülmemelidir. Bugünün sağlıklı vatandaşları her an engelli olma gerçeği ile yüz yüzedir. Bu bilinç ile insanımızın daha duyarlı ve yardımsever olması gerekmektedir' dedi.

Ladik Belediye Başkanı Özbalcı: 'Daha duyarlı olalım'

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Özbalcı, mesajında; “Engelli vatandaşlarımızın kendilerine olan özgüvenlerini geliştirmek, toplumdan soyutlanmadan hayatın içinde daha çok yer almalarını ve rahat, mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamak, hem sosyal devlet anlayışının, hem de vicdani sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bu sorumlulukların en önemli amaçlarından biri de engelli vatandaşların hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasıdır. Bu konuda devletimize olduğu kadar, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük görevler düşmektedir. Engelli olmak bir kusur olarak görülmemelidir. Bugünün sağlıklı vatandaşları her an engelli olma gerçeği ile yüz yüzedir. Bu bilinç ile insanımızın daha duyarlı ve yardımsever olması gerekmektedir" dedi.

ENGELSİZ BİR DÜNYA

Başkan Özbalcı, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ladik Belediyesi olarak bizler de insanların yaşamsal alandaki engellerini kaldırmak için çalışıyoruz. Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu aklımızdan çıkarmıyoruz. Bu nedenle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin gayreti ve vatandaşımıza gerekli imkanları en üst düzeyde sağlamanın çabası içerisindeyiz. Dünya Engelliler Günü’nde yaşanan bütün sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması temennisi ile yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli kardeşlerimi kucaklıyor ve engelsiz bir dünya temennisi ile tüm vatandaşlarımızı selamlıyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

1 Mesut Yılmaz'ın oğlu ölü bulundu

İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

2 İşte Beşir'in Samsunspor'da oynamama nedeni?

Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

3 Samsun'da kurs için gitti hayatı değişti

Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

4 Samsunspor başkanı Tutu, kafa karıştırıyor

 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

5 Samsun'da Fatih Temiz'e görkemli açılış

Kadroda önemli eksikler

6 Kadroda önemli eksikler

 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

7 Samsun'da 'o kaza'dan acı haber

Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

8 Samsun'da minik Eymen derede boğuldu

Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

9 Gözaltına alınan terörist emniyet binasından atlayıp intihar etti!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı

10 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz TEDES'e karşı


SIRADAKİ HABER