Ladik Belediye Başkanı Özbalcı: 'Daha duyarlı olalım'

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 'Engelli olmak bir kusur olarak görülmemelidir. Bugünün sağlıklı vatandaşları her an engelli olma gerçeği ile yüz yüzedir. Bu bilinç ile insanımızın daha duyarlı ve yardımsever olması gerekmektedir' dedi.

Ladik Belediye Başkanı Özbalcı: 'Daha duyarlı olalım'

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Özbalcı, mesajında; “Engelli vatandaşlarımızın kendilerine olan özgüvenlerini geliştirmek, toplumdan soyutlanmadan hayatın içinde daha çok yer almalarını ve rahat, mutlu bir yaşam sürmelerini sağlamak, hem sosyal devlet anlayışının, hem de vicdani sorumluluğumuzun bir gereğidir. Bu sorumlulukların en önemli amaçlarından biri de engelli vatandaşların hak ettikleri hayat şartlarına kavuşturulmasıdır. Bu konuda devletimize olduğu kadar, halkımıza ve sivil toplum kuruluşlarına da büyük görevler düşmektedir. Engelli olmak bir kusur olarak görülmemelidir. Bugünün sağlıklı vatandaşları her an engelli olma gerçeği ile yüz yüzedir. Bu bilinç ile insanımızın daha duyarlı ve yardımsever olması gerekmektedir" dedi.

ENGELSİZ BİR DÜNYA

Başkan Özbalcı, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Ladik Belediyesi olarak bizler de insanların yaşamsal alandaki engellerini kaldırmak için çalışıyoruz. Hepimiz bir engelli adayı olduğumuzu aklımızdan çıkarmıyoruz. Bu nedenle üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmenin gayreti ve vatandaşımıza gerekli imkanları en üst düzeyde sağlamanın çabası içerisindeyiz. Dünya Engelliler Günü’nde yaşanan bütün sorunların en kısa sürede çözüme kavuşturulması temennisi ile yürekleri sevgi ile dolu olan tüm engelli kardeşlerimi kucaklıyor ve engelsiz bir dünya temennisi ile tüm vatandaşlarımızı selamlıyorum.”EN ÇOK OKUNANLAR

Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

1 Kerkük'te sivillere silahlı saldırı: 6 ölü, 15 yaralı

Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

2 Nevruz bayramı öncesi Kars'ta polis kuş uçurtmuyor

Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

3 Bitlis'te terör örgütüne ait EYP imha edildi

Kırıkkale'de huzur uygulaması

4 Kırıkkale'de huzur uygulaması


SIRADAKİ HABER