HaberlerBalıkesir HaberleriAK Parti Balıkesir İl Teşkilatından Trump'a protesto

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatından Trump'a protesto - Balıkesir Haberleri

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı tarafından, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına tepki yağdı. Cuma namazı sonrası Zağnos Paşa Camii önünde toplanan yüzlerce kalabalık, ellerinde Türk bayrakları ile tekbir getirerek ABD'yi protesto etti.

AK Parti Balıkesir İl Teşkilatından Trump'a protesto

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan, cuma namazı çıkışı Zağnos Paşa Camii önünde basın açıklaması yaptı. Demiraslan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklamasının insanlık vicdanını yaraladığını ve bölgedeki sorunları derinleştirdiğine dikkat çekerek, 'Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir. Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır. Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır. Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan en kısa sürede dönülmelidir' dedi.
İslam'ın sesini susturmak ve kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenlerin tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklarını söyleyen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, 'İslam'ın harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türk'üyle, Arap'ıyla, Kürt'üyle tüm Müslümanlarda Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir. Türkiye'nin, insanlığın silueti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik bu saldırı karşısında Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız. Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan Türkiye'nin çağrısına kulak vererek Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz. Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür. Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı uzun zamandır dile getirdiği 'Dünya 5'ten büyüktür' itirazının haklılığını teyit etmiştir. İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz. Biz Müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız. Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız' şeklinde konuştu.
AK Parti Balıkesir İl Teşkilatı tarafından düzenlenen basın açıklamasına milletvekilleri, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, STK'lar, partililer ve yüzlerce vatandaş katıldı.

SIRADAKİ HABER
}