HaberlerAydın HaberleriAK Parti İl Başkanı Ertürk, 'İndirimi ASKİ değil, TBMM yaptı'

AK Parti İl Başkanı Ertürk, 'İndirimi ASKİ değil, TBMM yaptı' - Aydın Haberleri

AYDIN (İHA) – AK Parti Aydın İl Başkanı Ahmet Ertürk, Aydın ASKİ tarafından yapılan kamu kurumlarının kullandığı su ve atık su bedellerinde indirim yaptığını açıklamasının gerçeği yansıtmadığını, indirimin TBMM'de kabul edilen yasal bir zorunluluk olduğunu belirtti.

AK Parti İl Başkanı Ertürk, 'İndirimi ASKİ değil, TBMM yaptı'

AK Parti İl Başkanı Ertürk, yaptığı açıklamada; 'Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Olağanüstü Genel Kurulu 12 Aralık 2017 Salı günü yapılan toplantıda, kamu kurumlarının kullandığı su ve atık su bedellerinde indirim yaptığını açıklamıştır. Basına yansıdığı kadarıyla sanki Büyükşehir Belediyesi ASKİ tarafından, Kamu Kurumlarına jest yapılmış gibi, aynı zamanda halkımızın kullandığı su ve atık su bedellerinde de indirim yapılmış gibi algı oluşturulmuştur. Ancak Büyükşehir Belediyesi tarafından halkımızın kullandığı suya indirim yapılmamış olup, aksine bindirim yapılmıştır.

Kamu kurumlarına yapılan indirimde, TBMM'de kabul edilen halkımızın Torba Yasa olarak bildiği ve Cumhurbaşkanımız tarafından onaylanıp 5 Aralık 2017 günkü Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren kanun gereği tüm belediyelerin Kamu Kurumlarının kullandıkları su bedellerinde indirime gitmesi kanuni zorunluluk haline getirilmiştir. Bu durumda Kamu Kurumları için yapılan indirimin, Büyükşehir Belediyesi ASKİ'nin tasarrufu ile değil, hükümetimizin çıkardığı 7061 sayılı 'Bazı Vergi Kanunları ile diğer bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun' adlı kanunun gereği olan bir indirimdir' ifadelerini kullandı.

SIRADAKİ HABER
}