Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Yasın yanında düğün olmaz

Samsun Haber | MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, 2014 yılında İlkadım Belediyesi'nden siyasi nedenlerle işten çıkarıldığını ileri sürdüğü işçilerin şu anda kadro sevinci yaşayamadığını belirterek, 'Yas evinin yanında düğün olmaz' dedi

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: Yasın yanında düğün olmaz

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, taşerona kadro verilmesine mutlu olduklarını ancak yerel seçimler sonrasında İlkadım Belediyesi'nden işten çıkarılan 600'e yakın işçinin taşeron sevincini yaşayamadığını söyledi.

ONLAR DA KADRO SEVİNCİ YAŞAYACAKTI

İşçilerin, MHP döneminde çalıştıklarını için işten çıkarıldığını savunan Tekin, "Sırf şahsi siyasi kin ve intikam duygusuyla çeşitli bahaneler üretip, hatta bazı arkadaşlarımızı da gerekçe göstermeden işten çıkarıldı. İlkadım Belediye Başkanının bu tavrı sonrasında işten çıkarılan kardeşlerimizin aileleri dağılma noktasına geldi. Bazılarının ailesi dağıldı, hatta girdiği bunalım sonucu da bir işçi kardeşimiz intihar etmiştir. Diğer yandan işten çıkarılan arkadaşlarımızın tazminatlarını ödemek için ise belediye büyük bir ekonomik yükün altına sokuldu. Şimdi tüm bunların yaşanmasının sebebi olan belediye başkanına söylüyorum. İnsanda biraz vicdan, biraz da utanma duygusu olacak. Eğer siyasi intikam duygusu ile hareket etmemiş olsaydı bugün kadro heyecanı yaşayan binlerce işçinin arasında bu işçi kardeşlerimizde olacak aynı heyecanı aileleri ile birlikte kendileri de yaşayacaktı" diye konuştu.

HAKSIZLIĞI TELAFİ EDİN

Seçimlerin ardından işlerinden çıkarılan işçilerin hüzün yaşadığını kaydeden Tekin, "Burada bir hüzün varken arkadaşlarımızın yarasına tuz ekercesine bir tavır daha sergilemekten geri durmayan belediye başkanı ve ekibi kutlamalar yapıyor. Kadro hakkı kazanan arkadaşlarımızı tenzih ederek ve aynı zamanda mutluluklarını paylaşarak söylüyorum ki, yas evinin yanında düğün olmaz. Bu arkadaşlarımızda sırf siyasi hırs uğruna işten çıkarılmamış olsaydı bugün bu heyecanı kadroya alınan işçi arkadaşları ile birlikte yaşayacaklardı. Şimdi bu kardeşlerimiz yaşananları gördükçe haklı olarak içten içe kinleniyor hak ettikleri kadroyu alamamalarına sebep olan belediye başkanı ile demokratik ortamda hesaplaşacakları günü sabırsızlıkla bekliyorlar. Benim İlkadım Belediye Başkanı ve AKP hükümetine tavsiyem, ülkemizde son iki yıldır oluşan birlik ve beraberlik tablosunun da yara almaması adına bu haksızlığı telafi edecek bir çözüm yolu bulmalarıdır. Eğer çözüm bulamayacaklarsa bu kardeşlerimizin yaşadığı üzüntüleri katlayacak söylem ve eylemlerde bulunmamalarıdır" dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

1 AK Parti'li Şahin, Kılıçdaroğlu'na yüklendi

Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

2 Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği toplantısı Kuşadası'nda yapıldı

Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

3 Samsun'da tramvay araca çarptı: 1 yaralı

Gençlik merkezleri arası tiyatro yarışmasının Ege finali gerçekleşti

4 Gençlik merkezleri arası tiyatro yarışmasının Ege finali gerçekleşti

Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

5 Bakan Taşlı çocukların bayramını kutladı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, miniklerle bir araya geldi

6 Genelkurmay Başkanı Orgeneral Akar, miniklerle bir araya geldi

Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

7 Peyzaj mimarlarının sorunlarına değinildi

Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

8 Keskin'den 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajı

Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

9 Düzce Üniversitesi öğrencileri madalyaya doymuyor

Mentör eğitim programı sertifika töreni gerçekleştirildi

10 Mentör eğitim programı sertifika töreni gerçekleştirildi


SIRADAKİ HABER