HaberlerSamsun HaberleriMHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli' - Samsun Haberleri

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, polis emeklilerinin hayatını sürdürebilmek için başka işlerde çalışmak zorunda kaldığını belirterek, 'Canları pahasına kelle koltukta görev yapan kahraman polislerimizin ek göstergeleri 3 bin 600 olmalı' dedi.

MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin: 'Emekli polis maaşları iyileştirilmeli'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Samsun İl Başkanı Taner Tekin, polis memurlarının 3 bin 600 ek gösterge beklediğini "Hükümet bu konuda acil düzenleme yapmalı" ifadelerini kullandı.

ADALETSİZLİK GİDERİLMELİ

MHP'nin seçim beyannamesinde polislere ek gösterge olduğunu ve TBMM'de MHP'li vekillerin de bu konuyla ilgili gündem oluşturmaya çabaladığını kaydeden Tekin, "Emniyet teşkilatı personelleri emekli olduğunda, maaşı yarı yarıya düştüğü için ve 55 yaşından sonra teşkilat mensupları yaşamlarını devam ettirebilmek için ekstra bir iş yapmak zorunda kalıyor. Teşkilat mensupları ise bu sorunun çözümü için taban aylığına etki edecek çözümler bekliyor. Bunun çözümüyse emniyet hizmetleri tazminatının bir bölümünün emekli maaşına eklenmesi veya jandarma teşkilatında olduğu gibi polisin de ek göstergesinin 3 bin 600 olması. 1995 yılında jandarma astsubaylar için yapılan düzenleme ile ek göstergeleri 3 bin 600'e çıkartılmıştı. Milletimizin güvenliği ve huzuru için gece gündüz demeden canları pahasına kelle koltukta görev yapan kahraman polislerimizin de, aynı sorumluluk, aynı cesaret ve aynı fedakârlıklarla görev yapan astsubaylarımıza verilen ve fazlasıyla hak ettikleri bu iyileştirmelerin polislerimize de verilmesini istiyoruz. Görevde ve emeklilikte ücret adaletsizliğinin giderilmesi ve aynı işi yaptıkları jandarma astsubayların yapılan düzenleme ile elde ettikleri 3 bin 600 ek göstergenin adil olarak polis teşkilatına da verilmesi gerektiğine inanıyoruz. Polis teşkilatımızdaki arkadaşlarımızın ekonomik ve sosyal sorunlarını biliyoruz ve bunların çözümü noktasında gerekli çalışmaların milletvekillerimiz tarafından yapıldığını da hatırlatmak istiyoruz" diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}