HaberlerSamsun HaberleriKaraaslan, Başbakan Yıldırım'la Belarus'ta

Karaaslan, Başbakan Yıldırım'la Belarus'ta - Samsun Haberleri

Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, resmi temaslarda bulunmak üzere Belarus'a hareket etti

Karaaslan, Başbakan Yıldırım'la Belarus'ta

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı veSamsun MilletvekiliÇiğdem Karaaslan, Başbakan Binali Yıldırım’ın gerçekleştireceği ziyaretlere eşlik etmek üzere Belarus’un başkenti Minsk’e gitti.

GÜÇLÜ İŞBİRLİĞİ VURGUSU

İkili ilişkilerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meselelerin de ele alındığı ziyaret kapsamında, Türkiye-Belarus siyasi ilişkilerinin ekonomik alana da güçlü işbirliği şeklinde yansımasının sağlanacağı iki ülke arasında bir dizi anlaşma imzalandı. Ziyaret kapsamında düzenlenen iş formunda iki ülke yatırımcıları ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi noktasında değerlendirmelerde bulunuldu.

KALABALIK HEYET EŞLİK ETTİ

Başbakan Yıldırım’ın Belarus’a resmi ziyareti, bu düzeyde yapılan ilk ziyaret olma özelliği taşıyor. Ziyaret kapsamında Başbakan Binali Yıldırım’a, Karaaaslan'ın yanı sıra, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ile AK Parti Düzce Milletvekili ve Türkiye-Belarus Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Fevai Arslan da eşlik etti.

SIRADAKİ HABER
}