HaberlerCHP'de kadın dayanışması

CHP'de kadın dayanışması

CHP Samsun Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk anıtında tören düzenledi. Başkan Elif Çakır ve partili kadınların el ele tutuşup İstiklal Marşı okuması kadın dayanışmasının örneği oldu

CHP'de kadın dayanışması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Kadın Kolları, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda çelenk töreni düzenledi. Törende CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Elif Çakır ve kadın kolları üyesi kadınların el ele kenetlenip İstiklal Marşı'nı okuması, Samsun'da kadın dayanışmasının güzel örneklerinden birisi oldu.

BİRLİĞİMİZDEN KUVVETLENECEĞİZ

Türkiye'de kadın ve çocuk olmanın zor olduğunu söyleyen CHP Samsun Kadın Kolları Başkanı Elif Çakır, "Oysa haksızlıklara uğramak, ölümler ve tecavüzler çok kolay. Her anlamda insan hakları, özgürlükler uçurumun kenarında. Bu kabus dolu günlerimiz bitsin istiyoruz. Çocuklarımız ölüyor. Her gün onlarca şehidimiz var. Her güne sığdırdığımız acılarımız var. Bitmesi için sadece yapacağımız tek şey kenetlenerek birbirimize sahip çıkmamız ve haklı mücadelemizi kazanmamız. Birliğimizden kuvvetleneceğiz" dedi.

Törende CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz de kadınlara seslenerek, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}