HaberlerBingöl HaberleriCips hırsızı kargaya 'korkuluklu' önlem

Cips hırsızı kargaya 'korkuluklu' önlem - Bingöl Haberleri

Bingöl'ün Karlıova ilçesinde kargaların cips çalmasından bıkan market sahibi, son olarak 'Korkulukla' önlem aldı. Marketin önünde duran korkuluk görenleri de şaşırttı.

Cips hırsızı kargaya 'korkuluklu' önlem

Baharla birlikte ilçede merkezinde çoğalan kargalar, Yusuf Batur'a ait marketin önündeki cips paketlerini götürmeye başladı. Her fırsatta cips paketlerini alan kargalar nedeniyle sıkıntı çeken Batur, ilk önce rafların etrafını kartonlarla kapatarak önlem aldı. Ancak bu önlemde işe yaramadı. Bunun üzerine bir korkuluk hazırlayan market sahibi, cipslerin önüne asarak kargalardan kurtulmaya çalıştı. Korkuluk, market önünde ilginç bir görüntü oluştururken, vatandaşlarda meraklı bakışlarla izledi.
Kayseri'den Karlıova'ya misafirliğe gelen Muhittin Yıldız, market sahibinin iyi bir yöntem bulduğunu, kendilerinin aynı yöntemi tarlada karpuzları korumak için yaptığını söyledi.
Esnaflardan Erkan Değirmenci ise,' Komşu esnafımızın cipslerini kargalar götürüyordu. Cipslerin bulunduğu yeri kapattı yine de çözüm bulamadı. Bugün korkuluk astı, şuana kadar fazla bir fire vermedi' diye aktardı.

Cips hırsızı kargaya "korkuluklu" önlem

SIRADAKİ HABER
}