HaberlerSamsun HaberleriCHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem: 'Samsun merkez üssü'

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem: 'Samsun merkez üssü' - Samsun Haberleri

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 'Birilerinin bu ülkeye reva gördüğü karanlığı Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı olan 2019'da bertaraf edeceğiz. Samsun merkez üssü ve Samsun'da efsane işler yapacağız' dedi.

CHP İstanbul Milletvekili Eren Erdem: 'Samsun merkez üssü'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul MilletvekiliEren Erdem, partisinin ''OHAL Değil, Demokrasi İstiyoruz'' sloganıyla 81 ilde gerçekleştirdiği eylem içinSamsun'a geldi. Eylem sonrası CHPSamsun İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Erdem,Samsun'da efsane işler yapacaklarını söyledi.

İNSAF PROBLEMİ

CHP'nin 81 ilde düzenlediği eylemin Samsun'da yoğun katılımla gerçekleşmesinden dolayı partililere teşekkür eden Erdem, "Türkiye'nin 81 ili sokaklardaydı amaSamsun bizim açımızdan çok önemli. Çünkü birilerinin bu ülkeye reva gördüğü karanlığı biz Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 100. yılı olan 2019'da bertaraf edeceğiz.Samsun merkez üssü ve Samsun'da efsane işler yapacağız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun'a geldi ve ulusal kurtuluş mücadelesini burada başlattı. Onun mücadelesinin özeti olan kavram, antiemperyalizmdir. Son yıllarda başta Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bütün AKP siyasetçileri, 'Türkiye dış mihrakların saldırısı altında' diyor, ben de buna katılıyorum doğru. Ama bu uşaklar kim? Hükümet; '15 Temmuz'un arkasında Amerika var', 'Amerika PKK'ya silah veriyor', 'Amerika ekonomimizi yıkmaya çalışıyor' dedi, peki Miraç gecesi Suriye'ye Amerika bombaları yağarken neden karşısında durmadılar da yanında durdular? Bir vicdan ve insaf problemiyle karşı karşıyayız. Bu zihniyet aleni olarak yalan söylüyor. Biz emperyalizm konusundaki tutumumuzu hiç değiştirmedik. Bugün bombaların karşısında olan biziz, alkışlayan onlar" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}