HaberlerSamsun Haberleri Ödüller sahiplerini buldu

Ödüller sahiplerini buldu - Samsun Haberleri

Bafra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü öncülüğünde Doğankaya Özel Eğitim Merkezi ve Bafra Özel Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği'nce 'Otizm Farkındalığı Afiş Yarışması' ödül töreni düzenlendi.

 Ödüller sahiplerini buldu

Bafra Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen ödül töreni öncesi konuşan Doğankaya Özel Eğitim Merkezi Müdürü Dursun Dündar, “Son yıllarda görülme oranı çok büyük bir hızla arttan otizmin bilinen tek çaresi var. Çocuğun erken tanımlaması ve çocuğun özelliğine göre verilecek eğitimdir. Burada kurumumuzun, ailelerin ve tüm toplumun üzerine büyük sorumluluklar düşmektedir. Amacımız bu farkındalığı oluşturmaktır" dedi.

Konuşmaların ardından Samsun merkez ve 10 ilçe lisesinin katıldığı Otizm Farkındalığı Afiş Yarışması'nda Samsun İlkadım Anadolu Lisesi öğrencisi Müge Nur Semizoğlu birinci, İlkadım İbrahim Tanrıverdi Sosyal Bilimler Lisesinden Eylül Göksü ikinci ve Bafra Fen Lisesinden Ersin İlki üçüncü oldu. Bafra Hasan Çakın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Rabis Topaç da Jüri Özel Ödülüne kayık görüldü. Yapılan ödül töreninin ardından etkinlik özel öğrencilerin okumuş olduğu şiirler ve gösterilerle son buldu.

SIRADAKİ HABER
}