HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da 940 mahallede altyapı hamlesi

Samsun'da 940 mahallede altyapı hamlesi - Samsun Haberleri

Cumhur İttifakı'nın Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 'Kırsaldaki 940 mahallenin içme suyu, kanalizasyon gibi tüm altyapı sorunları 5 yılda bitecek' dedi

Samsun'da 940 mahallede altyapı hamlesi

Cumhur İttifakı'nın AK Parti'den Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Demir, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Filiz Sönmez, İlkadım İlçe Başkanı Oktay Avcılar ve bazı teşkilat üyeleri ile Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Makine İkmal, SASKİ, AKOM ve  SAMULAŞ gibi daire ve birimlerini gezdi. Çalışanlarla bir araya gelen Mustafa Demir, 5 yılda özellikle kırsal kesimlerde 'alt yapı hamlesi' başlatacaklarını söyledi.

5 YILDA BİTECEK

31 Mart'ta göreve gelir gelmez il genelinde kırsal alt yapı çalışmalarına ayrı bir önem vereceklerini vurgulayan Demir, "Kırsalda başlatacağımız tüm bu çalışmaları siz değerli elemanlarımızla, çalışanlarımızla birlikte yapacağız. İhale edilen işleri artık 'emanet usulü' sistem ile, imkanları daha verimli kullanarak tamamlayacağız. Kırsaldaki 940 mahallemizde içme suyu, kanalizasyon, yol gibi tüm alt yapı hizmetlerini 5 yıl içerisinde bitireceğiz" diye konuştu.

KIRSALA 20 EKİP

Kırsalda yapılacak çalışmalar için öncelikli olarak 20 ayrı ekip kuracaklarını açıklayan Demir, "Büyük ilçelerde 2, mesela Vezirköprü’de 3 ekip olacak. Bu arada ilçe belediyelerinin kadrolarını, makinalarını, ekipmanlarını birleştireceğiz. İlçelerde şantiyeler oluşturacağız. Her ekibin ayrı bir birimi olacak, orada yatıp kalkılacak, görev yapacak, işini icra edecek. Dolayısıyla çok yoğun bir makine, araç gerecin bakımına ihtiyaç duyulacak. Bu nedenle Makine İkmal'in varsa eksikliklerini tamamlayıp bu kurumumuzu çok daha güçlü, aktif, üretken hale getireceğiz" dedi.

BELEDİYEYE İSTİHDAM BÜROSU

Seçimlerden sonra Büyükşehir Belediyesi'nde 'istihdam bürosu' oluşturacaklarını da duyuran Mustafa Demir, "Bu büronun yerel yönetim modelini oluşturacağız. Belediyenin maaş alan elemanları aracılığı ile değil, hakkaniyetli ve adaletli uzmanlar işin başında bulunacak. Bu uzmanlar, gönüllü görev olarak görev alacaklar. İŞKUR kayıtlarını da gerekirse oraya çekeceğiz. Bu tür talepleri özel sektör ve sanayi yatırımlarını gerçekleştirenlerle karşılıklı protokol yaparak değerlendireceğiz. Nitelikli meslek eğitimlerine önem verilecek" ifadelerini kullandı.

 

 

SIRADAKİ HABER
}