HaberlerSoylu ve Karaaslan Hakkâri'de: 'Artık dağlardan çocuk sesleri geliyor'

Soylu ve Karaaslan Hakkâri'de: 'Artık dağlardan çocuk sesleri geliyor'

Hakkâri'ye giden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, 'Çukurca, âdeta kaderi haline gelen terör ve çatışma ortamından uzaklaşarak kendi değerleriyle buluştu. Çukurca'nın dağlarında artık aileleriyle huzur içinde vakit geçiren çocukların sesleri yankılanıyor' dedi

Soylu ve Karaaslan Hakkâri'de: 'Artık dağlardan çocuk sesleri geliyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun MilletvekiliÇ iğdem Karaaslan, “2. Çukurca Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali” açılış törenine katılmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hakkâri’ye gitti. Hakkâri’de ilk olarak Yüksekova ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştiren ve vatandaşlarla bir araya gelen heyet daha sonra, İçişleri Bakanlığı himayesinde, Hakkâri Valiliği, Çukurca Kaymakamlığı, Çukurca Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansının (DAKA) desteğiyle düzenlenen "2. Çukurca Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali"nin açılışını yapmak üzere bir grup gazeteciyle birlikte Çukurca ilçesine geçti.

DEĞERLERİYLE BULUŞTU

Geniş bir vizyon, ileriyi gören bir bakış açısı ve büyük projeler sayesinde şehirlerin geliştiğini, Çukurca’nın da dinamiklerini harekete geçirecek bir gelişim sürecine girdiğini söyleyen Karaaslan, “Çukurca, yıllarca terörle anılan bir ilçemizdi. Devletimizin ve güvenlik güçlerimizin terörle mücadeledeki kararlılıkları ve milletin kaynaklarını milletin istifadesine sunmayı gaye edinen ve bu konuda gayret gösteren yöneticilerin girişimleriyle Çukurca, âdeta kaderi haline gelen terör ve çatışma ortamından uzaklaşarak kendi değerleriyle buluştu. 31 Mart’ta Çukurcalıların tercihini hizmet ve gönül belediyeciliğinden yana kullanmasının ardından hayata geçirilecek çalışmalar ve projelerle inşallah ilçemiz çok kısa sürede hak ettiği noktaya ulaşacak” ifadelerine yer verdi.

BULUŞMA ADRESİ ÇUKURCA

Çukurca'da bu yıl ikincisi düzenlenen “Foto Safari ve Doğa Sporları Festivali”nin Çukurca’nın tanıtımına önemli bir katkı sağladığını ifade eden Karaaslan, “İlk defa geçen yıl hayata geçirilen festival ile Çukurca, kano ve rafting, bisiklet yarışları, yamaç paraşütü, offroad yarışlarının yapılabildiği muhteşem doğasıyla anılmaya başladı. Çukurca, taş evleriyle, tahiniyle, çeltiğiyle önemli bir zenginliği bünyesinde taşıyor, toprağın bereketinin ve ilçenin sahip olduğu değerlerin insanların hizmetine sunulması ve Çukurca’nın tanıtımına katkı sağlanması hususunda hepimize görev düşüyor. Bunun yanı sıra ilçe, ziyaretçilerin hayranlığını gizleyemediği muhteşem doğasıyla da bir çekim merkezi, bu potansiyeli ortaya çıkaracak tüm girişimleri devletimiz ve hükümetimiz destekliyor. Çukurca’nın dağlarında artık aileleriyle huzur içinde vakit geçiren çocukların sesleri yankılanıyor, Çukurca doğanın, sporun ve gençlerin buluşma adresi olmuş durumda” diye konuştu.

KARARLILIK MESAJI

Çukurca ziyaretleri sürerken Derecik’te PKK/YPG’li teröristlerce gerçekleştirilen hain saldırıyı haber aldıklarını ifade eden Karaaslan, “Ülkemizdeki huzur ortamının devamı, istiklal ve istikbalimiz için canlarını hiç çekinmeden feda eden tüm şehitlerimize yüce Mevla’mdan rahmet diliyorum. Aynı gün Suriye’deki ve Hakkâri’deki saldırılarda şehadet şerbeti içen kahramanlarımızı rahmetle anıyorum. Saldırılarda yaralanan Mehmetçiklerimize acil şifalar diliyor, terörü en sert biçimde kınıyorum. Hiçbir engel ülkemizi yürüyüşünden alıkoyamayacak” dedi.

SIRADAKİ HABER
}