HaberlerCemil Deveci'den o ifadelere açıklama! 'Kasıt taşımamaktadır'

Cemil Deveci'den o ifadelere açıklama! 'Kasıt taşımamaktadır'

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin 'Atakum'un Kavak'tan farkı olmaz' sözlerinin ardından yapılan açıklamada, ''Kavak örneğinin verilmesi, Kavak ve Kavaklılar adına bir kasıt taşımamaktadır'' ifadeleri kullanıldı.

Cemil Deveci'den o ifadelere açıklama! 'Kasıt taşımamaktadır'

Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci'nin Yalı Kafe hakkında yaptığı açıklamada "Atakum'un Kavak'tan farkı olmaz" ifadesine yapılan tepkilerin ardından açıklamada bulundu.

FARKLI YORUMLANDI

Atakum Belediyesinin yaptığı açıklamada, ''14.06.2019 tarihinde gerçekleşen Atakum Belediye Meclisi’nde, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci’nin Atakum sahilinde bulunan, yıllardır Yalı Kafe & Restoran olarak Atakum Belediyesi tarafından vatandaşa hizmet eden, ancak İller Bankası’na ait söz konusu alanın satışa çıkarılarak ticari alana dönüştürülme niyetine ilişkin meclis üyelerini bilgilendirmek maksadıyla yaptığı konuşmada birtakım ifadelerin, konuşma bütünlüğünden bağımsız olarak farklı yorumlandığı tespit edilmiştir.

COĞRAFİ ÖZELLİĞİNE ATIF YAPILMIŞTIR

Atakum sahili, 40 kilometrelik bandıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin yönettiği, yalnızca Atakumluların değil, Samsun’un her ilçesinden ve çevre illerden de ziyaretçi akınına uğrayan, Karadeniz Bölgesi’nin en önemli sahil alanlarından birisidir. Mecliste gerçekleştirdiği konuşmasında bu önemli noktalara vurgu yapan Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, söz konusu alanın ticari kaygılarla başka bir alana dönüştürülmesiyle Atakum’un denizle olan bağlantısının kesileceğini ve kara kentine dönüşeceğini ifade etmiştir. Bu konuşmada da Samsun’un iç kesimlerinde bulunan ve denizi olmayan Kavak, Vezirköprü, Asarcık gibi ilçelerimizden ‘Kavak’ ilçesini örnek vermiştir. İlgili konuşmada Kavak örneğinin verilmesi, Kavak ve Kavaklılar adına bir kasıt taşımamaktadır. Kavak’ın gelişimine, kültürüne; Kavak’ta yaşayan insanların yaşam biçimlerine değil yalnızca coğrafi özelliklerine atıf yapılmıştır. Basının ve kamuoyunun bilgilerine sunarız.'' ifadeleri kullanıldı. 

SIRADAKİ HABER
}