HaberlerSamsun HaberleriVali Osman Kaymak'tan sel açıklaması: 'Metrekareye 140 kilo yağış'

Vali Osman Kaymak'tan sel açıklaması: 'Metrekareye 140 kilo yağış' - Samsun Haberleri

Salıpazarı ilçesinde meydana gelen sel felaketinde incelemelerde bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak, metrekareye 140 kilo yağış düştüğünü ifade ederek, yaşanan sel felaketinde 2 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı

Vali Osman Kaymak'tan sel açıklaması: 'Metrekareye 140 kilo yağış'

Samsun'un Salıpazarı ilçesinde yaşanan sel felaketinde ölü sayısı ikiye çıktı. Kırgıl Mahallesi’nde 58 yaşındaki Ahmet Yıldız'ın ardından, Albak Mahallesi’nde toprak altında kalan Bilal Arslan da hayatını kaybetti. Toprak altında kalan Bilal Arslan’ın cesedi otopsi yapılmak üzere Çarşamba Devlet Hastanesine kaldırıldı. DSİ Bölge Müdürü Nazmi Koçak ile birlikte Salıpazarı ve Terme’de incelemede bulunan Samsun Valisi Osman Kaymak olay yerinde açıklamada bulundu.

TERME ÇAYININ TAŞMA TEHLİKESİ VARDI

Salıpazarı’nda açıklamada bulunan Vali Kaymak, “Hayatını kaybeden vatandaşlarımızdan biri Terme çayında değil de çayı besleyen küçük bir deredeki suda hayvanını kurtarmaya çalışırken, suya kapılıp hayatını kaybediyor. Diğer vatandaşımız ise heyelan altında kaldı. Oradan çıkardık. Heyelanlı yolda ekiplerimiz açmaya çalışıyor. 2 ölümüz var, Allah rahmet eylesin, yakınlarına sabır versin. Bunun dışında 2 saattir ekiplerimizde bir korku vardı. Bu su; Salıpazarı’ndan Terme’ye geçiyor. Terme çayının taşma tehlikesi vardı. O korkuyu yaşadık ama su 2 metre aşağıya çekildi ve yağışlar da durdu. Biz şu an Terme’den de anbean görüntü alıyoruz. Terme merkez köprüsü silme gidiyor ama hamdolsun su haddini aldı ve taşmıyor. Bu da tehlikenin atlatıldığını gösteriyor. Arazilerde küçük kayıplar var. Tarım Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik Müdürlüğü ekiplerimiz, hasar tespitlerini yapacaklar. Metrekareye 140 kiloya yakın yağış aldı. Dere yataklarında evi olan vatandaşlarımızın duyarlı olması lazım” dedi.

Samsun'daki sel felaketinde ölü sayısı 2'ye yükseldi

Samsun'daki sel felaketinde kayıp sayısı artıyor

Samsun'daki sel sonrası ilçe harabeye döndü! 1 ölü, 1 kayıp

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Demir'den 'sel' açıklaması

Samsun'daki sel felaketinde kahreden detay! Kızını kurtardı ama...

hhh

 

SIRADAKİ HABER
}