HaberlerErhan Usta: 'Çiftçilerin borçları ertelenmeli'

Erhan Usta: 'Çiftçilerin borçları ertelenmeli'

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Salıpazarı ve Terme'de çiftçinin, Ziraat Bankasına ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borcunun ertelenmesi gerektiğini söyledi

Erhan Usta: 'Çiftçilerin borçları ertelenmeli'

Önceki günlerde bölgede işverenlerin SGK’ya olan prim borçlarının ertelendiği duyurulmuştu. Samsun Milletvekili Erhan Usta, sosyal medya aracılığıyla paylaştığı mesajda, bu adımın çiftçi borçlarının yoğun olarak ödeneceği ekim ayı öncesinde, bir an önce atılması gerektiğini aksi halde çiftçilerin tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacağını söyledi.

TARLALARI SATMAK ZORUNDA BIRAKMAYIN

Usta, "Salıpazarı ve Terme ilçelerimizde meydana gelen, maddi zarara sebep olan sel felaketi nedeniyle işverenlerin SGK prim borçları ertelenmiştir. Fakat çiftçimizin, Ziraat Bankasına, Tarım-Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının ertelenmesiyle ilgili herhangi bir adım atılmamıştır. Hükümetten bu yönde bir adım gelmemesi durumunda; çiftçilerimiz, bu borçlarını ödemek için tarlalarını yok pahasına satmak durumunda kalacaktır. Çiftçimiz, özellikle ekim ayı öncesi, yetkililerden müjdeli haber beklemektedir. Bu adımın bir an önce atılmasını talep ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

 

 

SIRADAKİ HABER
}