HaberlerSamsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği standına yoğun ilgi

Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği standına yoğun ilgi

Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği, TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı'nda açtığı stant ile yoğun ilgi gördü

Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği standına yoğun ilgi

Kurulduğu günden itibaren bölge arıcılığına önemli katkılarda bulunan ve güvenilir balın adresi olan Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği, TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda açtığı stant ile yoğun ilgi gördü. Samsun’da arıcılığın gelişmesi, tüketicilerin kaliteli bal ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri ve çocukların bal tüketimini arttırabilmek için gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleri ile adından her zaman söz ettiren Samsun İli Arı yetiştiricileri Birliği, 5’inci kez katıldığı TÜYAP Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nda da dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

ÜRÜN SATIŞ NOKTALARIMIZI ARTTIRDIK

Samsun 5. Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı hakkında konuşan Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birlik Başkanı Rasim Kaplan, “Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği 2002 yılında kurulmuş ve 2003 yılında Türkiye Arı Yetiştiricileri Birliğine üye olarak kurumsal kimliğini tamamlamıştır. 2019 yılı itibari ile toplam üye sayımız bin olup toplam aktif koloni varlığımız ise 85 bin civarındadır. Üyelerimizin yıllık bal üretimi ortalama bin 200 ila bin 300 ton arasında değişmektedir. 2009 yılında devraldığım Samsun İli Arı yetiştiriciliği Birlik Başkanlığı görevim süresince önemli işlere imza attık. 2018 yılında kurduğumuz birliğimizin ticari işletmesi ile üreticilerimizin arı ürünlerinin satışına da başlayarak hem vatandaşlarımızın kaliteli ve güvenilir bal ihtiyaçlarını karşılama fırsatı hem de birlik üyesi üreticilerimize pazarlama anlamında kolaylık sağladık. Yine 2018 yılında birliğimizin Bafra Şubesi’ni, 2019 yılı Ocak ayında ise Çarşamba şubemizi açarak ürünlerimizin satış noktasını arttırdık” dedi.

ARISIZ TARIM OLMAZ

Samsun’da düzenlenmeye başladığı günden itibaren bütün TÜYAP Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuar’larına katıldıklarını belirten Başkan Kaplan, “Göreve geldiğim ilk günden itibaren tarıma ve arıcılığa daha fazla katkı sağlayabilmek adına çalıştım. Bu fuarlar; tarımın gelişmesi ve bu amaçta uğraş veren firmaların tanıtılabilmesi için son derece önemli. Bu sebeple bizde Samsun İli Arı Yetiştiricileri Birliği olarak her yıl buradaki yerimizi almaktayız. Unutulmamalıdır ki arısız tarım olmaz. Biz her zaman bu bilinçle çalışıyoruz ve var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Fuar boyunca bizlere ilgi gösteren ve bizleri yalnız bırakmayan katılımcılara teşekkür eder ve birliğimize de her zaman beklerim” diye konuştu.

Yaşar TUNCEL

 

SIRADAKİ HABER
}