HaberlerMHP Samsun Milletvekili Usta: 'Eğitim asil görevimiz'

MHP Samsun Milletvekili Usta: 'Eğitim asil görevimiz'

MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, 'Hayatın her alanında eğitim almış aklı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek bizlerin asli görevidir' dedi

MHP Samsun Milletvekili Usta: 'Eğitim asil görevimiz'

Samsun Haber: Ladik Akpınar Fen Lisesi mezunları tarafından bu sene 14.'sü düzenlenen pilav gününe katılan MHP Grup Başkanvekili ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, okulun çevre düzenlemesine ve yol çalışmalarına yaptığı katkı dolayı Belediye Başkanı Selim Özbalcı plaket takdim verdi.

KALİTEYİ ARTIRMALIYIZ

Okulun 77 yıllık köklü bir geçmişi olduğuna dikkat çeken Usta, "Ülke sıralamalarına bakıldığında ekonomik verilerden diğer tüm verilere kadar kalkınmışlık, refah, teknoloji ve insan ilişkileri bakımından üst sıralarda olan ülkelerin eğitim kaliteleri yüksektir. Ekonomik kalkınmanın temelinde de eğitim büyük yer almaktadır. Yeni nesillerin heba olmaları için eğitimde kalitenin artırılması şarttır. Şu an Fen Lisesi olarak hizmet veren okulumuz daha önceleri bu ülkenin öğretmenlerini yetiştiren nadide kurumlarımız arasında yer almıştır. Hayatın her alanında eğitim almış aklı ve vicdanı hür nesiller yetiştirmek bizlerin asli görevidir" dedi.

SIRADAKİ HABER
}