HaberlerFurtun ve Dağdemir'i unutacak değiliz

Furtun ve Dağdemir'i unutacak değiliz

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 14 Mart'ın buruk kutlandığını belirterek, 'Kamil Furtun'u ve Aynur Dağdemir'i unutacak değiliz. Yerleri kolay doldurulamayacak olan bu hekimlerimizi saygıyla anıyoruz' dedi

Furtun ve Dağdemir'i unutacak değiliz

CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı.

Akcagöz, mesajında hekimler başta olmak üzere tüm sağlık emekçilerinin bayramını kutladıklarını söyledi. Akcagöz, "Türkiye’de sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet, her geçen gün artmaktadır. Samsun da bu durumdan nasibini almıştır. Samsun'da da bu şiddetin ciddi anlamda yoğunluk göstermesi nedeniyle buruk bir 14 Mart kutluyoruz. Son bir yıl içerisinde Samsun’da, iki sağlık çalışanımızı, iki değerli hekimimizi bu yoz anlayışa kurban verdik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Kamil Furtun’u ve Aynur Dağdemir’i unutacak değiliz. Yerleri kolay doldurulamayacak olan bu hekimlerimizi saygıyla anıyoruz" diye konuştu.

SAĞLIK RANTININ PEŞİNDELER
Şiddet olaylarının bir daha yaşanmaması için mücadele ettiklerini belirten Akcagöz, iktidarın sağlık çalışanlarını zapturap altına almaya çalıştığını ileri sürdü. İktidarın sağlık organizasyonunu bir işletme haline getirdiğini, AK Parti'nin sağlık sektörü üzerinden rant elde etme gayreti içinde olduğunu ileri sürerek, şunları söyledi: "Sağlık harcamaları, yetersizdir. İnsanlar, sağlık güvencesine yeterince sahip değildir. Akp iktidarı, üzerine düşen görevi yerine getirmemekte, vatandaşı sağlık işletmeleri nazarında müşteri konumuna sürüklemektedir. Bir çok özel Hastane’de, iktidara yakın kişilerin ortaklıkları bilinmektedir. Sağlık alanında gerçekleştirilen 'sözde' dönüşüm politikalarının, hekimler, sağlık çalışanları ve halkımız açısından bir yarar sağlamadığı da açıktır. Özelde ve kamuda çalışan hekimlerin ve sağlık çalışanlarının sorunları, çözülebilmiş değildir. Bazı ameliyatların ve işlemlerin sadece belirli hastanelerde yapılıyor olması, performans baskısı ve paket tedavi uygulamaları, performans ödemelerinin emekliliğe yansıyan kısmının artırılması, yıpranma payı gibi sorunların ivedilikle çözülmesi gerekmektedir."

SIRADAKİ HABER
}