HaberlerBalıkesir HaberleriBalıkesir'de uyuşturucuya 36 tutuklama

Balıkesir'de uyuşturucuya 36 tutuklama - Balıkesir Haberleri

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ve bağlı birimleri Balıkesir il genelinde uyuşturucu operasyonu yaptı. Yapılan operasyonlarda çok miktarda uyuşturucu madde yakalandı.

Balıkesir'de uyuşturucuya 36 tutuklama

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlileri ve bağlı birimlerce Eylül ayında İl Merkezi, Ayvalık, Bandırma, Edremit, Erdek ve Gönen İlçelerinde uyuşturucu madde ticareti yapan, uyuşturucu madde bulunduran ve kullanan şahısların yakalanmalarına yönelik olarak il genelinde uyuşturucu madde operasyonu yaptı.
Emniyet güçlerinin yaptığı operasyonlarda, uyuşturucu madde ticareti yaptığı ve uyuşturucu madde kullandığı tespit edilerek yakalanan 140 şüpheli şahıstan 16 kilo esrar maddesi, bin 895 adet ecstasy uyuşturucu hap, 250 gram metamfetamin maddesi, 9 kilo 634 gram sentetik kannabinoid (Bonzai maddesi), 10 gram Kokain Maddesi, 400 gram Skunk (Genetiği değiştirilmiş esrar maddesi), uyuşturucu madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen 5 bin 850 TL para, 800 kök kenevir bitkisi ele geçirilerek uyuşturucu madde ticareti yaptığı tespit edilen ve adli makamlara sevk edilen 36 şüpheli şahıs tutuklandı.
Ayrıca, il merkezinde ve ilçelerde 2017/2018 Eğitim ve Öğretim Yılının açılması sebebi ile okul önlerinde ve metruk binalarda yapılan uygulama ve kontrollerde çevreye rahatsızlık verdiği tespit edilen 28 kişiye İdari yönden işlem yapıldı. İl merkezinde bulunan okulların giriş ve çıkışları Narkotim ekiplerince kontrol edilerek, öğrencilerin eğitim ve öğretimlere sorunsuz bir şekilde devamı sağlandı.

Balıkesir’de uyuşturucuya 36 tutuklama

SIRADAKİ HABER
}