YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

ŞEHİT ANNELERİNİN ASKER SELAMINA SELAM OLSUN

O tarifsiz  şehit acısına rağmen ne büyük fedakarlık, ne büyük onur, ne büyük dik duruştur şehitlerimizin annelerinin   kınalı kuzularını cennete uğurladıkları o asker selamı... Selam deyip geçmeyin, o asker selamı şehit annesinin  şehit evladına  verdiği  kutlu selamdır. O son selamda şehit annelerinin metaneti ve gururu vardır. Bu vatan böyle şehit anneleriyle daha anlamlı ,daha kutsal. Ateşin düştüğü yerde en çok yanan yürek anne yüreğidir. Şehit annesinin yüreği yanarken şehit evladına verdiği asker selamı vatana,bayrağa,Kuran'a ,ezana bütün kutsal değerlerimize verilmiş anlamlı  bir selamdır. O selamı veren annelerin eli öpülür, o anneler baş tacı yapılır. O anneler kahraman şehitlerimizin hepimize emanetleridir.

         Suriye'nin Resulayn Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde daha önce teröristler tarafından yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Veteriner Uzman Çavuş İsmail Sarıcan, memleketi Hatay'ın  Dörtyol ilçesinde 1 Kasım 2019'da  son yolculuğuna uğurlandı. Ateşin düştüğü yer adeta yangın yeri gibiyi. 30 yaşındaki şehit Uzman Çavuş İsmail Sarıcan evli ve 1 yaşında bir çocuk babasıydı. Hayalleri umutları gelece dair planlar vardı. Hepsi ama hepsi şimdi çok  geride kaldı. Hatay'daki cenaze törenine  mahşeri bir kalabalık katıldı .O kalabalığın içinde kendisini çok yalnız hisseden acılı bir anne vardı. İşte o anne kahraman şehidimizin  biricik annesi ummuhan Sarıcan'dı. Adeta dünyası yıkılmış ve canı çok yanıyordu. Bir daha hiç görmeyeceğini bildiği şehit evladının acısı ile ayakta zor duruyordu. Evladının Türk bayrağına sarılı tabutuna bakarken bir filim şeridi gibi doğumundan son yolculuğuna kadar olan dönem gözlerinin önünden geçmişti. Kolay değildi ,kolay olmayan bir uğurlamaya gelmişti.Ne acıdır ki saçının teline dokunmaya kıyamadığı oğlu hain bir bombanın patlası sonucunda yaşamdan kopmuştu. O uğurlamada acı ve gözyaşı vardı. Şehit annesine yakışan elbette hainleri sevindirmek değildi. Şehidin annesi Ummuhan Sarıcan'ın metaneti dik duruşu  her türlü takdire değerdi. O hiçbir haini sevindirmedi şehidini son yolculuğuna uğurlarken oğluna verdiği asker selamı ateşin düştüğü yerde adeta bir onur abidesi oldu. Duygulanmamak o asker selamına selam durmamak  olmaz. Şehidin annesi Ummuhan Sarıcan'ın oğlunu son yolculuğuna asker selamıyla uğurlarken verdiği mesaj  yürekleri burktu.İşte o anne," Şehitler ölmez vatan bölünmez " diyordu. Anlamayan istediği kadar anlamasın.

     Her gün şehit cenazesi kaldırıyoruz. Bu ülkede hepimiz bir bedel ödüyoruz. Bu vatan böyle vatan oluyor. Bu vatanı vatan yapan ortak değerlerimizden en önemlisi şehitlerimiz ve gazilerimizdir. Şehitlerimizin ödediği bedel tartışmasız en değerli ve en kutsal olanıdır. Canlarını vatana feda eden kahramanlarımıza ve bu uğurda kahramanlık gösteren  gazilerimize minnettarız. Şehitlerimizi büyüten emziren annelerine çok borcumuz var. Onlara asla vefasızlık yapmayalım. Vefamız  şehit annelerinin asker selamına selam olsun.    

ADI ŞEHİT ANNESİ AMA AYNI HAKLARA SAHİP DEĞİL!ŞEHİT ANNESİNİ YARGI ÖNÜNE ÇIKARMAK …10 KASIM VE ATATÜRK'Ü ANLAMAKŞEHİT ANNELERİNİN ASKER SELAMINA SELAM OLSUN ABD'NİN PETROL SEVDASI YPG/PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜ CANLI TUTUYORRUS TURİSTİN OTOPARK ÜCRETİNİ GAZİLER ÖDEDİCUMHURİYET HER YIL AYNI COŞKU İLE KUTLANACAKCUMHURİYET ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ OLMAKTIR…ŞEHİT ATEŞİNİN SÖNMEDİĞİ YERDİR SAMSUN…ÇARŞAMBA OVASI ULUSLARARASI ÇÖPLÜK MÜ YAPILACAK?Yazarın Tüm Yazıları
hızWeb