Anadolu’nun Karadeniz Bölgesi’ne açılan kapısı konumunda olan Yeşilkent Kavşağı, revize edilerek yeniden yapılıyor. Altgeçit, üstgeçit ve köprülerle daha konforlu ve güvenli bir ulaşımın hedeflendiği kavşağın 29 Ekim’e yetiştirilmesi için çalışmalar devam ediyor.

Sık sık kazalarla gündeme gelen Yeşilkent Kavşağı, yapılan özel trafik sayımlarına dayanılarak trafik yükünü kaldıracak şekilde Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce yeniden projelendirildi. Yeni proje ile mevcut kavşağa yapılacak ilave imalat ve bağlantılarla trafik yoğunluğunun azaltılarak daha konforlu ve güvenli bir ulaşımın sağlanması hedeflendi.

Proje kapsamında 2 adet 172 metre uzunluğunda altgeçit köprüsü, 2 adet 318 metre uzunluğunda ilave köprü, 1 adet 29 metre uzunluğunda üstgeçit köprüsü bulunuyor. Bugüne kadar toprak işleri, sanat yapıları ve köprü imalatlarında belli bir aşamaya gelindi. Yeşilkent Kavşağı’nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na kadar tamamlanarak hizmete açılması için Karayolları 7. Bölge Müdürlüğünce yoğun bir şekilde çalışmalara devam ediliyor.

Ordu’da korkutan hortum Ordu’da korkutan hortum

6 Haziran 2023 tarihinde 277 milyon 949 bin 450 TL sözleşme bedeliyle Karayolları 7. Bölge Müdürlüğü tarafından ihale edilen kavşakta çalışmalar 2 Temmuz 2023 tarihinde başlamıştı.