Bartın ilçelerinin posta kodları 

Posta Kodları

İlçe    Posta Kodu
Amasra    74700
Kurucaşile    74800
Merkez    74100
Ulus    74500
Bartın ilçelerinin posta kodlarını öğrenmenin farklı yolları vardır.

Türkiye Posta ve Telgraf Kurumu'nun (PTT) web sitesinden öğrenebilirsiniz.
PTT'nin mobil uygulamasından öğrenebilirsiniz.
Google Haritalar'dan öğrenebilirsiniz.
Yönlendirme servislerinden öğrenebilirsiniz.
Bartın ilçelerinin posta kodlarını öğrendikten sonra, posta gönderilerinizi daha hızlı ve kolay bir şekilde gönderebilirsiniz.

Örnek:

Bir yıl aradan sonra görüntülendi Bir yıl aradan sonra görüntülendi

Bartın Merkez'de bulunan bir adrese bir kargo göndermek istiyorsanız, posta kodunu "74100" olarak yazmanız gerekmektedir.

Amasra'da bulunan bir adrese bir kargo göndermek istiyorsanız, posta kodunu "74700" olarak yazmanız gerekmektedir.

Ve benzeri şekilde, Bartın'ın diğer ilçelerine yapacağınız posta gönderilerinde de ilgili ilçenin posta kodunu yazmanız gerekmektedir.

Bartın ilinin posta kodunu öğrenmenin bir diğer yolu da Google Haritalar'ı kullanmaktır. Google Haritalar'da, gönderiyi göndermek istediğiniz adresi aratarak, adresin yanında bulunan posta kodunu öğrenebilirsiniz.

Yönlendirme servisleri de Bartın ilinin posta kodlarını öğrenmek için kullanılabilecek bir başka yöntemdir. Yönlendirme servisleri, bir adrese gönderi göndermek istediğiniz zaman, gönderi adresini ve gönderi türünü girerek, gönderinizin doğru adrese ulaşması için gerekli olan bilgileri size sunmaktadır. Bu bilgiler arasında posta kodu da bulunmaktadır.

Özellikle Bartın'ın ilçelerine yapacağınız posta gönderilerinde, posta kodunu doğru yazmanız, gönderinizin doğru adrese ulaşmasını sağlayacaktır.

Editör: çağlar Sağdıç