“ŞEHİT NURLANMIŞ, GAZİ ONURLANMIŞ ASKERDİR. ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN FEDAKARLIKLARI HİÇBİR ŞEKİLDE ÖDENEMEZ. BUNUN HERHANGİ BİR KARŞILIĞI MÜMKÜN DEĞİL”

“Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir” ifadeleriyle sözlerine başlayan Başkan Güler, “En büyük amacımız sizin hayatınızı kolaylaştırmak ve yüzlerinizi güldürmek. Bütün tesislerimiz sizlerin emrinde” diye konuştu.

“AMACIMIZ HAYATINIZI KOLAYLAŞTIRMAK VE YÜZLERİNİZİ GÜLDÜRMEK”

Programda konuşan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, şehit ve gazilerin fedakarlıklarının hiçbir zaman ödenmeyeceğine dikkat çekti.

Başkan Güler sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şehit nurlanmış, gazi onurlanmış askerdir. Sizler bizim canımızsınız. Sizleri çok seviyoruz. Allah sizlerden razı olsun. Kardeşlerimizin de mekanları cennet olsun. Gazilerimize de Allah uzun ömürler versin. Sizlerle bir sofrayı paylaşmak bizler için bir onur. Şehit ve gazilerimizin fedakarlıkları hiçbir şekilde ödenemez. Bunun herhangi bir karşılığı mümkün değil. Bizler sizlerin hayatını kolaylaştırmak ve yaşam kalitenizi artırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bütün tesislerimiz sizlerin. Buralardan istediğiniz şekilde faydalanabilirsiniz. Sizin hayatınızı kolaylaştırmak ve yüzlerinizi güldürmek en büyük amacımız.”

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Nurettin Korkmaz da programda bir konuşma gerçekleştirerek şehit aileleri ve gazilere gösterdiği vefa dolayısıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür etti.

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şubesi ile ortaklaşa düzenlenen programda Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Kent Orkestrası da programa renk kattı.

Editör: Arda KERSU