Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi ekipleri, ilçede park ve yeşil alanların bakım, onarım ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince kış mevsiminin gelmesiyle park ve yeşil alanlarda mevsimlik çiçek dikimi, ağaç budama, çim biçme ve yabani ot temizliği yapılırken, çöp kovalarının ve oyun gruplarının da tamir ve onarım işlemleri gerçekleştiriliyor. Ayrıca Toroslar Belediyesince mevcut parkların kalitesi artırılırken, ilçeye yeni parklar da kazandırılıyor.

“Hemşehrilerimizin ve çocuklarımızın sağlıklı vakit geçirebilecekleri alanları çoğaltıyoruz"

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, vatandaşların boş zamanlarında huzur ve güven içinde dinlenebileceği, çocukları ile hoşça vakit geçirebileceği yeşil alanların bakımını titizlikle sürdürdüklerini ifade etti. Park ve yeşil alanlarda yürüttükleri bakım ve onarımın yanı sıra ihtiyaç duyulan alanlara yeni spor aletleri, basketbol sahaları, çocuk oyun grupları, kamelya ve banklar da yerleştirdiklerini kaydeden Başkan Yılmaz, “Toroslarımızda tüm parkların her mevsim güzel ve bakımlı olması için gayret gösteriyoruz. İlçemize bir yandan yeni yeşil alanlar kazandırırken bir yandan da mevcut park ve yeşil alanların bakımını düzenli olarak yapıyoruz. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli miras yeşil alanlarımızdır. Biz de Toroslar Belediyesi olarak parklarımıza, yeşil alanlarımıza gözümüz gibi bakıyoruz” dedi.