Beşiktaş ve Trabzonspor Finali Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda!

Atatürk Olimpiyat Stadyumu
Heyecanla beklenen Ziraat Türkiye Kupası finalinin tarihi ve yeri belli oldu! Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki kıran kırana mücadelesi, 23 Mayıs Perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Türk futbolseverlerle buluşacak.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Hasan Arat ve Ertuğrul Doğan'ın katıldığı toplantıda alınan ortak kararla finalde İstanbul Olimpiyat Stadyumu'nda oynanmasına karar verildi. Bu önemli karar, Türk futbolunun dostluğunu ve kardeşlik ruhunu yansıtıyor.

Büyükekşi, bu maçın "yeni bir başlangıç" olmasını arzuladıklarını belirterek, adil oyun çerçevesinin sürdürülmesini vurguladı. Ayrıca finalde 50 bin Türk bayrağının dağıtılacağı ve saat 19.00'da bir konserin planlandığı da açıklandı.

Maçın heyecanını artıran bir diğer gelişme ise yarı otomatik ofsayt sisteminin ilk kez Ziraat Türkiye Kupası finalinde kullanılması. Bu sayede hakemlerin ofsayt kararlarında daha az hata yapması ve oyunun akıcılığının artması hedefleniyor.

Canik Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtları başladı Canik Belediyesi Yaz Spor Okulları kayıtları başladı

Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat da finalin Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacağından memnun olduğunu dile getirdi. Tribünlerin uyumlu olması için kura çekilme daklarına ilişkin sözler de sözlerine eklendi.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Ertuğrul Doğan ise bu finalde Türk futbolu için önemli bir şans olduğunu ve birliktelik açısından büyük önem taşıdığını vurguladı. Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Türk bayraklarıyla bu maçın tüm dünyada yapılacağını ve Türkiye'ye farklı mesajların verildiğini söyledi.

 23 Mayıs Perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Türk futboluna muhteşem bir gece yaşatılacak Beşiktaş ile Trabzonspor arasındaki final maçı için geri sayım başladı!

Editör: Arda KERSU