Melis Babadağ ?

 Melis Babadağ

17 Ocak 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiş, Adana'da büyümüştür. 2001 yılında Üsküdar Anadolu Lisesinden, 2007 yılında ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur. Sahneye ilk olarak 5 yaşında çıkmış ve öğrenim hayatı boyunca amatör olarak tiyatro oyunlarında oynamıştır. 2002 yılından itibaren birçok reklamda rol alan Babadağ, Ayla Algan ve Ergün Demir'den oyunculuk dersleri almıştır.

İlk profesyonel oyunculuk deneyimini 2009 yılında atv'de yayımlanan Cam Kırıkları adlı dizide Emine karakteriyle yaşamış, aynı yıl Aile Saadeti adlı dizide Didar karakterine hayat vermiştir. 2011-2014 yılları arasında Show TV'de yayımlanan Pis Yedili adlı gençlik dizisinde "Elçin" karakterini canlandırmış ve bu sayede tanınırlığı artmıştır. Ardından 2014-2016 yılları arasında TRT 1'de yayımlanan Yeşil Deniz dizisinde Zümrüt karakterini canlandırmıştır. Son olarak Aykut Enişte ve Aykut Enişte 2 adlı sinema filmlerinde Gülşah karakteriyle başrolde yer almıştır.

Melis Babadağ şimdi ne yapıyor?

Melis Babadağ şimdi ne yapıyor? Uzun yıllar iç mimarlık mesleğini icra eden Melis Babadağ, resimle ilgilenmeye üç yaşında başlamış ve hala amatör olarak resim ve heykel sanatıyla ilgilenmeye devam etmektedir.

Melis Babadağ nereli?

17 Ocak 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya gelmiş, Adana'da büyümüştür. 2001 yılında Üsküdar Anadolu Lisesinden, 2007 yılında ise Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi İç Mimarlık Bölümünden mezun olmuştur.