Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde rutin trafik denetimi yapan İlçe Jandarma Trafik ekipleri ile Abdullah Kaya arasında geçen bir diyalog, 3 yıl önce sosyal medyada günün videosu olarak viral olmuştu. Ancak, bu diyalogun ardından Abdullah Kaya'nın aldığı ceza ortaya çıktı. Kaya, Vezirköprü ilçe Jandarma Trafik ekiplerine hakaret etmek ve görevdeki bir memuru alıkoymaktan dolayı 1 yıl 8 ay hapis cezası almıştı. Bilgiye göre, bu cezayı kamu görevi yaparak tamamladı."
 

Benim Amcam Vezirköprü İlçe Başkanı Turan Kaya" Yeğeni Abdullah Kaya bakacaz diyerek Sosyal medyada bira adnda izlenem ve paylaşım rekorları kıran videodaki Abdullah Kaya, Vezirköprü ilçe Jandarma Trafik ekiplerine yaptığı hakaret ve görevi başındaki memuru alı koymaktan, 1 Yıl 8 Ay Hapis cezası aldığı ve bu cezayıda kamu görevi yaparak tamamladığı bilgisi  ortaya çıktı.

Benim Amcam Vezirköprü ilçe başkanı Turan Kaya nın yeğeni Abdullah kaya bakacazz demişti.

dsf5

2023 MEB ÖKBYS Sonuçları Açıklandı: Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavında Son Durum 2023 MEB ÖKBYS Sonuçları Açıklandı: Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Sınavında Son Durum

ÜÇ YIL ÖNCEKİ VİDEODA GEÇEN KONUŞMALAR ŞÖYLE:

"Öyle bi dünya yok ya sen boş konuşuyorsun ya, burası Boyabat. Sen Vezirköprü'ye gel de kontrol yaptırırlar sana. Pown pown nerden geldiğini anlayamazsın kontrolün. Burası Boyabat, ferah değil mi? Çek çek duba yok bir ... yok. Ben gidiyorum yolumdayım arkadaş beni durduruyor kafasına göre. Çek plakamı da çek çek bunu da çeksene komutan.

Çek bunu da çek, 156 jandarma bakacaz komutan bakacaz sonuca. O cezaları nasıl kendiniz alıyorsunuz. Boyabat'a gelip size belgeleri anamı ... bakacaz. Bendeki ... siz göreceksiniz yarın. Torosla geldim diye siz beni cıvata sandınız herhalde. Benim amcam Vezirköprü ilçe başkanı Turan Kaya bakacaz. Kimin ... daha büyükmüş? Jandarmanın mı, Turan Kaya'nın mı? Yazın cezayı 50 milyar yaz bana, kalemin kağıdın düşüyor al şunu al"

TURAN KAYA NE OLDU

Turan Kaya, 1965 yılında Samsun'un Vezirköprü ilçesinde doğdu. 2009-2017 yılları arasında Vezirköprü MHP ilçe başkanlığı görevini üstlenmiştir.

Turan Kaya 25 Mart 2020 günü evinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir.

turan-kaya