İLKADIM’DA TALEP VE ŞİKAYETLER YANITSIZ KALMAYACAK 

ALTINORDU’NUN İMAR PLANI ONAYLANDI ALTINORDU’NUN İMAR PLANI ONAYLANDI

DİJİTAL ÇAĞRI VE ÇÖZÜM YAZILIMIYLA BELEDİYE İLE VATANDAŞ ARASINDAKİ İLETİŞİM GÜÇLENECEK

BAŞKAN İHSAN KURNAZ: ”İLKADIMLI HEMŞEHRİLERİMİZ İLE İLETİŞİMİMİZİ GELİŞTİRECEĞİZ”

 Gerçekleştireceğimiz hamlelerle hemşehrilerimizle olan iletişimimizi geliştireceğiz” dedi.

İlkadım Belediyesi, ortak akıl ve yönetim anlayışı ile tüm hizmetlerin odağına vatandaş memnuniyetini yerleştiren yeni dönem Çağrı ve Çözüm Merkezi Yazılımı ULAKBEL uygulamasına geçiyor. Başkan İhsan Kurnaz öncülüğünde yeni nesil belediyecilik anlayışıyla atılan dijital dönüşüm uygulaması ULAKBEL İlkadımlılara ve çalışan belediye personeline büyük kolaylıklar sunacak. Vatandaşların taleplerinin daha hızlı çözüme kavuşturulması ve belediye birimlerinin çalışmalarında gösterdikleri performanslarının da değerlendirilmesini sağlayan sisteme ilişkin belediye personeline verilen eğitimler de devam ediyor.

"Vatandaşlarımızın teknolojiden faydalanmasını sağlamak ve işlem aşamalarını kolaylaştırmak amacıyla yeni projeler geliştiriyoruz" diyen İlkadım Belediye Başkanı İhsan Kurnaz, ULAKBEL yazılımı ile ilgili şunları kaydetti:

"Yeni bir yazılımla İlkadım ilçemize hizmet vermeye başlamış durumdayız. ULAKBEL yazılımı sayesinde vatandaşlarımız şikâyetlerini hem WhatsApp hem de sosyal medya üzerinden bizlere iletebilecek. Vatandaşlarımızdan gelen tüm talepleri sistem tek merkezden cep telefonlarını doğrulayarak takip edebiliyor. İletişim merkezimiz üzerinden de 444 19 19, 444 55 01 numaralı hatlardan ve  internet ortamında ilkadim.bel.tr’den gelen talepleri mobil uygulama sayesinde birimler talepleri hızlıca alacak ve yine hızlıca çözüme kavuşturacak. Temel amacımız vatandaşın problemini sistem üzerinden ilk elden alıp, hızlıca sonuçlandırıp, neticeyi kendisine iletmek.

İlkadımlı hemşerilerimizden şunu istirham ediyorum. Lütfen yaşadıkları sorunları, sıkıntıları bizlere muhakkak iletsinler. Vatandaş aynı zamanda bizim cadde ve sokakta dolaşan gözümüz, kulağımız. Onların bize ulaştırdıkları bilgiler çok önemli. En başta ifade ettiğimiz gibi, bu güzel ilçeyi, Samsun'un kalbi İlkadım'ı birlikte yöneteceğiz. İletişimimizi güçlendireceğiz. Sorunlarımızı daha hızlı çözmeye çalışacağız. Bu yeni dönemin ve sistemin ilçemiz ve İlkadımlı hemşehrilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Editör: Arda KERSU