Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Emekli Evi üyelerinden oluşan Gönülden Sesler Korosu’nun, ’Eskimeyen Şarkılar Konseri’ düzenlendi.

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi bürokratları, Emekli Evi üyeleri ve sanatseverler katıldı. Seslendirilen şarkıları çok beğendiğini belirterek tüm koristleri ve saz heyetini tebrik eden Başkan Seçer, "Sizler hayatta deneyimli insanlarsınız. Hayatın her aşamasında önemli olaylar yaşamışsınız ve bugünlere gelmişsiniz. Şu anda bizim gibi olan insanlara ve daha geri yaşta olan insanlara aslında önderlik ediyorsunuz. Bir arada olmak, sosyalleşmek, yeni dostluklar ve arkadaşlıklar kurmak çok güzel" dedi.

"Tüm yurttaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz"

Yerel seçimler sonrasında da toplumun tüm kesimleri ile bir arada olmaya devam edeceğine vurgu yapan Başkan Seçer, "Seçimden sonra da buradayım, bir yere gittiğim yok. 1 Nisan’dan sonra da buradayız. O gün de, bugün de, yarın da gelecekte de emekli insanlarımızın, sizlerin ve tüm yurttaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Birbirinden güzel eserlerin seslendirildiği konserde konuşmaların ardından Emekli Evi üyelerinden Nedret Uygur, Başkan Seçer’e katkılarından ötürü çiçek takdim etti. Başkan Seçer ise Koro Şefi Zeynep Özer Gündüz’e plaket takdim etti.